HARDI rozwija gamę opryskiwaczy zaczepianych Aeon

Firma HARDI rozwija gamę opryskiwaczy zaczepianych Aeon w wersji podstawowej oraz z rozbudowanym wyposażeniem Titanium oraz Centura. Aeon to zupełnie nowa konstrukcja.

W opryskiwaczu zmieniono ramę i układ zawieszenia belki. Tylne koła są skrętne, rozstaw osi można regulować skokowo w zakresie 1,8, 2,0 i 2,25 m. Oś opryskiwacza amortyzowana jest hydraulicznie, a błotniki sterowane oddzielnymi siłownikami skręcają się wraz z kołami. Hardi Aeon to nowa seria opryskiwaczy, które w pełni przystosowane są do rolnictwa precyzyjnego, w tym wyłączanie pojedynczych rozpylaczy lub utrzymywanie stałego wydatku cieczy na całej szerokości belki podczas jazdy na zakrętach. Oferowane zbiorniki cieczy to 4200, 5200, 6000 oraz 7000l. Dostępne belki robocze to konwencjonalne Delta Force o szerokości roboczej od 24 do 39 m oraz ze wspomaganiem powietrznym Twin Force o szerokości roboczej od 24 do 36 m.  

Na wiosnę firma zorganizuje serię pokazów nowymi opryskiwaczami, również wyposażonymi  w system pomocniczego strumienia powietrza Twin. To opcja, która nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie w Polsce.

Opryskiwacze HARDI będzie można zobaczyć naMiędzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach, które odbędą się w dniach 17-19 marca 2023 r.

 

Źródło: Targi Kielce