Terra Dos T4-40 jest wyposażony w sprawdzone bijaki KOS2 oraz 6-cio lub 9-cio rzędowy agregat wyorywujący HR wyróżniony przez niemieckie towarzystwo rolnicze DLG. Połączenie taśmy sitowej o szerokości 900 mm z nową osią portalową zapewnia maksymalny prześwit i przelot oraz dużą przepustowość, co znajduje odzwierciedlenie w większej o 40% wydajności taśmy sitowej w porównaniu z konkurencją.

holmer t4 2 1 HOLMER Terra Dos T4 40   nowy kombajn buraczany

Sprawdzony i niezawodny system czyszczenia na gwiazdach sitowych z regulacją prędkości obrotowej i możliwością doczyszczania sprawia, że buraki są poddawane delikatnemu oczyszczaniu z zanieczyszczeń. Wyjątkowo szeroki pas elewatora o szerokości 1000 mm (większy o 12% w stosunku do porównywalnych 3-osiowych kombajnów buraczanych) bez problemu radzi sobie z przepływem buraków do zasobnika o pojemności ponad 30 ton, który jest wyposażony w elektroniczny system kontroli poziomu napełnienia. Sporo czasu można też zaoszczędzić podczas opróżniania zasobnika, ponieważ taśma wyładowcza jest obustronnie zasilana burakami. Szybkość i ochrona podłogi zgarniającej poprzecznie oraz taśmy wyładowczej dzięki równomiernemu obciążeniu łańcuchów i pasa składają się na najważniejsze zalety podczas opróżniania zasobnika. Dzięki wspomnianym zaletom kombajn Terra Dos T4-40 cechuje się ostrożną obróbką buraków przy maksymalnej przepustowości.

holmer t4 2 2 HOLMER Terra Dos T4 40   nowy kombajn buraczany

W koncepcji 3-osiowego pojazdu postawiono na przedniej osi na sprawdzone ogumienie IF 800/70 R 38 z ciśnieniem 1,6 bar. Oś środkowa i tylna jest wyposażona w ogumienie 1050/50 R32. Ciśnienie w tych oponach powinno wynosić 2 bar. Oś tylna może być dociążana hydraulicznie, co umożliwia równomierne rozłożenie nacisku na osie. Dzięki temu uzyskuje się optymalną równowagę w rozłożeniu nacisku na wszystkie osie umożliwiającą łagodny nacisk na glebę podczas zbioru buraków. Oś tylna składa się z amortyzowanej osi łamanej zapewniającej optymalne dostosowanie konturowe i stabilność na pochyłym terenie. Oś tylna jest zbudowana jako oś łamana z zawieszeniem przesuwnym. Oznacza to niezależne amortyzowanie i wychylanie. Z pomocą układu hydraulicznego możliwe jest zablokowanie wychylania w celu zapewnienia jeszcze większej stabilności na zboczach. Działanie zawieszenia nie ulega przy tym zmianie.

holmer t4 3 HOLMER Terra Dos T4 40   nowy kombajn buraczany

Nowy 3-osiowy kombajn marki HOLMER plasuje się na szczycie wszystkich dostępnych na rynku kombajnów buraczanych nie tylko dzięki nowościom technicznym. Nowa stylistyka komfortowej kabiny w wersji nr 2 sprawia, że maszyna postrzegana z zewnątrz ma w sobie to coś. Ogromna kabina panoramiczna umożliwia optymalną widoczność przez pozbawioną podziałów szybę przednią z obniżoną krawędzią i gwarantuje dobrą widoczność agregatów roboczych.Kabina kombajnu T4 posiada hydrodynamiczne zawieszenie gwarantujące optymalne wyciszenie i amortyzację drgań podczas długiej pracy.

Znana z branży motoryzacyjnej, innowacyjna koncepcja obsługi za pomocą pokrętła jog dial w nowym wielofunkcyjnym podłokietniku znacząco ułatwia operatorowi obsługę. Sterowanie terminalowe HOLMER odbywa się poprzez ekran dotykowy EasyTouch. Nowa dźwignia wielofunkcyjna umożliwia ergonomiczną i wydajną pracę.

holmer t4 4 HOLMER Terra Dos T4 40   nowy kombajn buraczany

Pojazd jest wyposażony w silnik sześciocylindrowy rzędowy Mercedes Benz mtu R1500 o pojemności skokowej 15,6 l. Ta potężna maszyna o mocy ponad 600 KM spełnia kryteria normy czystości spalin EuroMot 4 na bazie AdBlue. Nowy 3-osiowy kombajn marki HOLMER pozwala zmniejszyć do minimum zużycie paliwa dzięki przekładni rozdzielczej napędu pomp z odłączanymi zespołami pomp, dzięki efektywnemu silnikowi wysokoprężnemu z systemem Turbo Compound oraz nowej generacji wysokociśnieniowych silników osiowych skośnych marki Sauer Danfoss.

Za sprawą wyżej wymienionych zalet kombajn Terra Dos T4-40 spełnia najwyższe wymagania w odniesieniu do oszczędności, efektywności i prędkości, które łączą się tutaj z maksymalną ochroną gleby i ostrożną obróbką buraków.

Źródło: HOLMER