HOLMER TERRA VARIANT dostępny z nadbudową BREDAL

Wszystko zaczęło się w 2016 roku. Sieghard Jahr z Agroservice GmbH Mertendorf szukał „następcy” dla swojego wysłużonego już TerraGatora wyposażonego w rozrzutnik. Szybko znalazł odpowiedni pojazd.Terra Variant 600 eco firmy Holmer sprawdził się już podczas pierwszej demonstracji. Jednak uniwersalny rozsiewacz dostępny w tym czasie nie był optymalnym rozwiązaniem dla rozrzucania wapna, a Agroservice GmbH Mertendorf nie planował stosowania nawozu organicznego.

W przypadku modelu HOLMER Terra Variant trzeba było zatem stworzyć nadbudowę, która poradzi sobie z rozsiewaniem wapna, a zarazem będzie dysponować odpowiednia pojemnością.

Agroservice GmbH Mertendorf omal nie powrócił do sprawdzonej maszyny; w końcu Terra Gator był już sprawdzony w rozsiewaniu wapna; jednak Sieghard Jahr za pośrednictwem Walter Honermeier GmbH szybko nawiązał kontakt z firmą Bredal A / S w Danii. Okazało się, że rozrzutnik Bredal K165 był świetnym wariantem dla tego typu nadbudowy, jak również spełniał parametry dotyczące pojemności (16 m³).

Kwestią do rozwiązania było teraz dopasowanie nabudowy do Terra Variant 600. Odpowiednie prace rozpoczęto w Mertendorf. Firma HOLMER dostarczyła nośnik narzędzi Terra Variant 600 eco, a także ramę Multibunker MB 35, natomiast firma Honermeier, nadbudowę Bredal K165. W rezultacie stworzono wymienną nadbudowę do rozsiewania nawozów mineralnych o zasięgu do 16 m dla wapna i 36 m dla nawozów NPK.

Od 2016 r. Terra Variant z nadbudową Bredal do rozsiewania wapna i nawozów Bredal z powodzeniem pracuje w Agroservice GmbH Mertendorf w Saksonii-Anhalt i Turyngii.

Terra Variant z nadbudową Bredal jest wyposażony w układ kierowniczy Reichhardt i terminal dotykowy Müller 1200, za pomocą którego obsługiwany jest zarówno układ kierowniczy, jak i sterowanie nadbudową. Dzięki ISOBUS-TC i Section-Control można zintegrować pliki ISO-XML lub Shape, dzięki czemu możliwa jest automatyczna praca zgodnie z mapami aplikacyjnymi. Rozrzutnik wyłącza się zatem automatycznie na skraju pola i obszarach, gdzie praca została już wykonana. Prędkość talerzy rozrzucających można ustawić niezależnie od siebie (rozsiewanie na skraju pola) lub w celu regulacji zasięgu rozsiewania. Działanie systemu odpowiada zatem aktualnemu stanowi techniki. Opcjonalnie zespół rozsiewacza może być wyposażony w wagę.

Terra Variant z rozsiewaczem Bredal mieści ok. 12 – 13 t tzw. karbokalku, do 20 t wapna węglanowego lub nawózu NPK. Na przykład Agroservice GmbH Mertendorf stosuje prędkość roboczą 15 – 18 km / h przy dawce 7 t wapna na hektar i szerokości roboczej 12 m. Czas opróżniania rozsiewacza to tylko 5-6 minut, co oznacza, że ​​wysoka wydajność dobowa Terra Variant realizuje się również w tego typu pracach. Rozsiewacz w akcji pokazuje ten film.


We współpracy z Sieghard Jahr, HOLMER może teraz oferować wszystkim klientom Terra Variant 585 z nadbudową Bredal. Tak więc, oprócz technologii nawożenia Zunhammer, uniwersalnego rozsiewacza Annaburger i nadbudowy HOLMER do logistyki polowej – Multibunker MB 35 oraz zbiornika na zboże GB 25 – Terra Variant zyskał dodatkowe zastosowanie.

 

Źródło: Holmer