HOLMER świętuje oddanie do użytku trzytysięcznego kombajnu buraczanego

„Dlaczego właśnie srebrny?”. Na to pytanie Andrea Heinrich, Menadżer ds. marketingu, odpowiada uśmiechając się: „Zastanawialiśmy się, co by pasowało do naszej maszyny oraz do faktu, że to już trzy tysiące wyprodukowanych kombajnów i uwzględniając 25. rocznicę założenia firmy, która będzie nowym właścicielem maszyny, wpadliśmy na pomysł srebrnego lakieru.”

Jubileuszowy model kombajnu HOLMER Terra Dos T3 będzie w przyszłości zbierać buraki dla wspólnoty plantatorów buraka cukrowego Uffenheim – Bad Windsheim – Rothenburg GbR. Po założeniu wspólnoty w roku 1987 stała się ona pierwszą wspólnotą plantatorów buraka cukrowego w regionie frankońskim, która również od samego początku postawiła na sprawdzoną technikę oferowaną przez spółkę HOLMER. Pod przewodnictwem jej Prezesa i Założyciela Pana Gundela pierwszy kombajn buraczany HOLMER został zakupiony jeszcze w 1988 roku. Nabywając obecnie nowy kombajn Terra Dos T3 wspólnota Uffenheim – Bad Windsheim – Rothenburg GbR zdecydowała się już na 16 maszynę marki HOLMER. W tej chwili cztery kombajny marki HOLMER zbierają rocznie plony z 2.000 ha plantacji buraków należących do ponad 500 członków wspólnoty.

holmer kombajn buraczany nr 3000 HOLMER świętuje oddanie do użytku trzytysięcznego kombajnu buraczanego

Z okazji uroczystego przekazania srebrnego kombajnu Terra Dos T3 oraz jubileuszu 25-lecia powstania firmy nowego właściciela odbyła się 30 czerwca zorganizowana z rozmachem impreza w Ermetzhofen koło Ergersheim we Frankonii.

Wśród ponad 300 zaproszonych gości znaleźli się członkowie wspólnoty plantatorów buraka cukrowego, Pan Holmer senior, Pan dr Klaus Ziegler z frankońskiego zrzeszenia plantatorów buraka cukrowego, przedstawiciele związku użytkowników maszyn Maschinenring Franken-Mitte, przedstawiciele firmy Klaus Sämann GmbH będącej przedstawicielem handlowym HOLMER oraz 100 pracowników firmy HOLMER zatrudnionych w zakładach Eggmühl i Groß Germersleben. „Jubileusz 25-lecia istnienia wspólnoty plantatorów buraka cukrowego oraz długoletnia, bliska współpraca z firmą HOLMER jest symbolem wspólnego sukcesu spółki HOLMER i wspólnoty plantatorów buraka cukrowego”, stwierdził Wolfgang Bergmann, Prezes spółki HOLMER.

Również Alfons Holmer, który wdrażając swoje pomysły i innowacje stworzył podwaliny globalnego sukcesu marki HOLMER, nie krył dumy z faktu, że przedsiębiorstwo jest reprezentowane w ponad 40 krajach świata przez 3000 kombajnów buraczanych, co potwierdza jego pozycję światowego lidera w zakresie techniki zbioru buraków cukrowych.

Dr Klaus Ziegler, Przewodniczący frankońskiego zrzeszenia plantatorów buraka cukrowego, porównał w swoich słowach obydwa zdarzenia do srebrnego wesela i podkreślił silny związek obydwu partnerów. „HOLMER jest jak barometr trendów w branży upraw buraka cukrowego i zawsze potrafi stawić czoła wyzwaniom czasu. Kto chce kształtować przyszłość, musi wiedzieć, na czym to polega”, powiedział dr Klaus Ziegler.

Kombajn do zbioru buraków cukrowych o numerze seryjnym 3000 jest wyposażony między innymi w agregat wyorywujący HR wyróżniony przez niemieckie towarzystwo rolnicze DLG. Agregat ten gwarantuje optymalne wyorywanie również w przypadku nierówności gruntu i trudnych warunków uprawy. Agregaty jednorzędowe umożliwiają bowiem optymalne dostosowanie do podłoża przy większych szerokościach roboczych. Jednocześnie dzięki zastosowaniu materiałów ze stali drobnoziarnistej udało się, mimo rozbudowanych funkcji agregatu wyorywującego, uzyskać znaczną redukcję ciężaru umożliwiającą mniejszy nacisk na glebę.

holmer kombajny buraczane HOLMER świętuje oddanie do użytku trzytysięcznego kombajnu buraczanego

HOLMER jest nowoczesnym, średniej wielkości przedsiębiorstwem budowy maszyn, którego przedmiotem działalności jest projektowanie, produkcja i sprzedaż maszyn rolniczych do zbioru ziemiopłodów. W zakresie samojezdnych kombajnów do zbioru buraków cukrowych przedsiębiorstwo cieszy się pozycją światowego lidera. Siedziba firmy w Eggmühl koło Regensburga oraz spółki córki działające we Francji, Polsce, Czechach, Ukrainie, USA i przedstawicielstwo w Chinach dają zatrudnienie ponad 440 pracownikom Grupy HOLMER.

Od lat 70-tych HOLMER produkuje maszyny rolnicze do zbioru ziemiopłodów, które na całym świecie pomagają klientom firmy w odnoszeniu sukcesów. W roku 1974 HOLMER skonstruował pierwszy samojezdny 6-rzędowy kombajn do zbioru buraków cukrowych. Na całym świecie pracuje obecnie ponad 3000 kombajnów marki HOLMER.
Pozostałe produkty oferowane przez spółkę to doczyszczarko-ładowarka Terra Felis 2 i pojazd wielozadaniowy do różnych zastosowań Terra Variant.

 

źródło: www.holmer-maschinenbau.de

{jcomments on}