HORSCH Joker 12 RT po nowemu

Brona talerzowa HORSCH Joker RT nadaje się doskonale do uprawy ścierniska, mieszania resztek pożniwnych i efektywnego przygotowania łoża siewnego. Wytwarza dużo gleby drobnogruzełkowatej w przestrzeni kiełkowania. Nie zakłóca również swojej pracy nawet przy dużej ilości słomy, nawozów organicznych lub międzyplonów. Joker 12 RT o szerokości roboczej 12,25 m otrzymał nowy system składania do przodu oraz nowe kroje nożowe, dodatkowo rozdrabniające materiał roślinny podczas pracy. 

Joker może być wyposażony w tarcze zębate lub talerze CoverCrush. Tarcze zębate o średnicy 52 cm lub 58 cm można stosować w bardzo różnych sytuacjach. Dzięki nim można wprowadzić do gleby duże ilości słomy. Ze względu na profil zębów w tarczach zatrzymanie się talerzy w miejscu jest praktycznie niemożliwe, nawet na bardzo lekkich glebach.

Horsch Joker 12RT 2024 2 HORSCH Joker 12 RT po nowemu

Brona niezawodnie penetruje glebę przy głębokości roboczej do 15 cm i ciężarze do 1,3 tony na metr szerokości roboczej. Z kolei CoverCrush Disc o średnicy 52 cm nadaje się do płytszych prac do 8 cm. Duża powierzchnia styku pozwala na pocięcie dużej ilości materiału przy jednoczesnym niewielkim mieszaniu z glebą.

Joker RT może pracować z różnymi wariantami wałów pojedynczych i podwójnych. Dzięki temu maszynę można idealnie dostosować do różnych warunków pracy. Podwozie typu tandem oraz zmiana pozycji wału względem podwozia gwarantuje bezpieczny i komfortowy transport drogowy o szerokości transportowej 3 m. Istnieje również możliwość dopuszczenia Jokera 12 RT do jazdy po drogach publicznych z prędkością do 40 km/h w celu zapewnienia szybkiego transportu.

Opcjonalnie Joker może być wyposażony w wał nożowy lub szynę niwelującą CrossBar. Wał nożowy zapewnia pewne cięcie poprzeczne do kierunku jazdy. Noże przylegające do wału ograniczają do minimum ryzyko ich złamania. Szyna niwelująca pracująca przed talerzami nadaje się doskonale jako dodatkowe wyrównanie w przygotowywaniu łoża siewnego. W zależności od warunków pracy Crossbar można swobodnie podnosić i opuszczać przy pomocy siłowników hydraulicznych, a także regulować jej agresywność.

 

Źródło: Horsch