Horsch Leeb 4AX

HORSCH Leeb 4 AX – nowy wymiar ochrony roślin

Horsch Leeb 4 AX to ciągniony opryskiwacz dedykowany dla średnich klientów.  Aktualnie Horsch ma już w ofercie opryskiwacze ciągnione Leeb LT o pojemności 4000 litrów, które gwarantują najwyższy komfort obsługi i wiele wariantów dodatkowego wyposażenia. W porównaniu do Leeb LT opryskiwacz Leeb 4 AX został zredukowany pod względem wyposażenia technicznego i obsługi do najistotniejszych elementów, dzięki czemu zapewnia przejrzyste struktury operacyjne.

Horsch nie idzie na żadne kompromisy pod względem funkcjonalności. Opryskiwacz HORSCH Leeb 4 AX, został wyposażony w sprawdzony system Leeb BoomControl, który zapewnia optymalne prowadzenie belki. HORSCH był dotąd nieobecny w przedziale 4000-litrowych opryskiwaczy zaczepianych o prostym wyposażeniu technicznym.

Objętość zbiornika z tworzywa sztucznego zaprojektowana została na 3800 litrów cieczy roboczej i 400 litrów wody czystej. Wysoka jakość powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej zbiornika umożliwia jego łatwe czyszczenie. Pompa membranowo-tłokowa, w zależności od wyboru, może mieć wydajność 270 l/min lub 400 l/min. Pompa napędzana jest przy pomocy wału napędowego.

Centrum operacyjne Leeb 4 AX zostało wyposażone w dwa mechaniczne zawory wielodrożne, z których jeden reguluje stopień ssania, a drugi stopień tłoczenia maszyny. System charakteryzuje się prostą obsługą i solidną konstrukcją. 35-litrowy rozwadniacz, znany z serii dużych opryskiwaczy rodziny Leeb, wydajnie rozwadnia środek, umożliwiając szybkie i dokładne rozpuszczanie proszków i granulatów.

Czyszczenie wnętrza zbiornika odbywa się klasycznie według zasady rozcieńczania. System BoomControl gwarantuje odległość 50 cm do powierzchni docelowej pryskania i prędkość roboczą sięgającą do 15 km/h. Rozstaw dysz oferowany jest ze standardową odległością 50 cm. Na razie planowane są szerokości belki od 18 do 30 metrów, podzielne na pięć do dziewięciu segmentów.

W zależności od potrzeb dyszel może być wyposażony w górny lub dolny sprzęg. Opcjonalnie do wyposażenia można dodać automatyczne kierowanie dyszlem, co pozwala na poruszanie się opryskiwacza zaczepianego dokładnie w śladzie ciągnika.

Szerokość śladu można elastycznie regulować w zakresie od 1,5 do 2,25 metra i zmieniać w dowolnym momencie. Leeb 4 AX jest całkowicie kompatybilny z ISOBUSEM i może być używany na przykład ze znanym terminalem HORSCH.

 

 

źródło: Horsch