HORSCH Leeb VL, VN, PT oraz VT – nowości w opryskiwaczach samojezdnych

Opryskiwacze HORSCH Leeb serii VN i VL zdobyły zaufanie w wielu krajach. W tym czasie na niektórych rynkach stało się oczywiste, że opryskiwacze samojezdne wymagają wyższych mocy silnika. Aby spełnić te wymagania HORSCH Leeb VL będzie teraz dostępny z silnikiem o pojemności 8,7l i mocą 400 i 460 KM.

 

maxresdefault HORSCH Leeb VL, VN, PT oraz VT – nowości w opryskiwaczach samojezdnych

 

Oprócz nowego silnika w opryskiwaczach samojezdnych zmodernizowano również kabinę, dzięki czemu maszyny te spełniają najnowsze wymagania i oferują maksymalny komfort. W kabinie znajduje się zaawansowany terminal a podłokietnik i joystick zostały specjalnie przystosowane do prac związanych z pielęgnacją roślin. Standardowo kabiny są przystosowane do filtracji IV kategorii. W przyszłości jako opcja dostępne będzie pneumatyczne 4-punktowe zawieszenie kabiny co zapewni jeszcze wyższy komfort jazdy nawet na wyboistym terenie.

Gama opryskiwaczy samojezdnych HORSCH Leeb została poszerzona o kolejny model VT. Ten model to odpowiedź firmy HORSCH na zapotrzebowanie rynku na wydajne, kompaktowe samojezdne opryskiwacze ze zmienną regulacją rozstawu kół. Dzięki płynnej regulacji toru jazdy Leeb VT to doskonała maszyna dla gospodarstw rolnych i usługodawców zajmujących się uprawami mieszanymi.

Dostępne są zbiornik o pojemności 5000 l lub 6000 l. Rozstaw kół można regulować w zakresie od 1,80 m do 2,40 m, np. na zboczach. W pagórkowatym terenie jest to korzystne ze względu na stabilność. Prześwit opryskiwacza wynosi ok. 1,30 m.

Horsch Leeb VT bazuje na modułowym systemie dobrze znanego i sprawdzonego modelu PT. W modelu VT dostępny jest silnik o pojemności 6,7l o mocy 230 i 300 KM z normą emisji spalin Stage V oraz 210 i 280 KM z normą Stage III. Oprócz sprawdzonych koncepcji napędu dostępna jest teraz również koncepcja mniejszego napędu, dostosowana do wielkości maszyny. Pod tym względem nowy OptiGear wyróżnia się dzięki efektywnemu wykorzystaniu kompaktowych komponentów.

Aby zapewnić najwyższy komfort jazdy z możliwością regulacji rozstawu kół, firma HORSCH w oparciu o wieloletnie doświadczenie z maszynami Leeb PT i VN opracowała nową koncepcję osi. Nowy model jest również wyposażony w nową kabinę, teraz dostępną we wszystkich opryskiwaczach samojezdnych HORSCH.

Źródło: Horsch, film: M.K. / MDF