HORSCH Leeb Xeric 14 FS – pneumatyczny rozsiewacz nawozów z belką roboczą

Krótkie okna pogodowe na rozsiewanie nawozów są coraz większym wyzwaniem dla rolników. Teraz firma Horsch w oparciu o doświadczenie w sektorze ochrony roślin i aplikacji środków płynnych opracowała pneumatyczny rozsiewacz z belką polową Xerric 14 FS przeznaczony do rozsiewania nawozów granulowanych.

 

maxresdefault HORSCH Leeb Xeric 14 FS – pneumatyczny rozsiewacz nawozów z belką roboczą

 

Horsch Leeb Xeric posiada zbiornik o pojemności 14 m3, maksymalna szerokość robocza rozsiewacza wynosi 48 m, maszyna może pracować z prędkością 20 km/h. Xeric wyznacza nowe standardy rozsiewania nawozów w wietrznych warunkach, na dużych szerokościach. Rozsiewacz nawozów z belką polową niezależnie od wiatru i jakości nawozu zapewnia precyzyjne podanie granulatu.

Ciśnieniowy zbiornik na nawóz jest wyposażony w hydrauliczną pokrywę. Sprawdzony system BoomControl znany z opryskiwaczy gwarantuje płynne i stabilne sterowanie belką na całej szerokości roboczej. Maszyna wyposażona jest w automatyczne wyłączanie sekcji, płynną regulację dawki oraz możliwość dostosowania dawki nawozu podczas pokonywania zakrętów. W rozsiewaczu zastosowano sprawdzone podwozie z osią tandemową opryskiwacza Leeb 12 TD.

HORSCH zapowiada wprowadzenie dodatkowych opcji i dalsze innowacje dla Xerica.

 

Źródło: Horsch, film: M.K. / MDF