HORSCH prezentuje redlicę TurboDisc 3 oraz nowe rozwiązania dla siewnika Pronto DC

Nowa redlica dwutalerzowa TurboDisc 3 łączy w sobie całą wiedzę i doświadczenie poprzednich pokoleń. Zapewnia doskonałe umieszczanie nasion na najróżniejszych glebach i w najbardziej zróżnicowanych warunkach.

Priorytetami podczas prac konstrukcyjnych była precyzja i trwałość. Wewnętrzny skrobak – jeden z ledwie widocznych elementów został specjalnie zoptymalizowany. Ogólnie rzecz biorąc, udoskonalono niezawodność działania w ekstremalnych warunkach.

Wszystkie maszyny posiadające redlicę TurboDisc i wyprodukowane po 01.10.2019 będą wyposażone w nową generację redlic. Dotyczy to także modeli Express i Focus.

Nowa redlica HORSCH PowerDisc pracująca na parallelogramie doskonale nadaje się do pracy w trudnych warunkach, zapewniając pewne umieszczanie materiału siewnego – w tym nawet w słabo gruzełkowatej glebie. Podwójna redlica talerzowa jest bardzo stabilna i trwała dzięki bardzo dużym łożyskom i odpowiedniej konstrukcji. W tym przypadku na jej budowę wpłynęły doświadczenia zdobyte podczas siewu punktowego Maestro. Podobnie jak w przypadku dobrze znanej redlicy TurboDisc, w Pronto za jedną oponą wału pracują dwie redlice wysiewające.

W SectionControl wieża rozdzielacza RowControl z indywidualnym wyłączaniem pojedynczych rzędów jest dostępna od zaraz dla siewników z rodziny Pronto lub Express. RowControl zapewnia oszczędność materiału siewnego, nawozów i mikrogranulatu, gdyż w tym rozwiązaniu nakładanie siewu lub luki w siewie należą już do przeszłości, natomiast rzędy są wysiewane precyzyjnie i bez nakładania się rzędów siewnych, dzięki czemu gęstość łanu jest prawidłowa.

Ścieżki technologiczne mogą być przełączane w każdym rzędzie, co zapewnia odpowiedni odstęp między śladami i odpowiednią szerokość śladu, a to można ustawić w dowolnej kombinacji.

Wieża rozdzielcza HORSCH RowControl charakteryzuje się zaawansowanym systemem wysiewu materiału siewnego oraz zaawansowanym prowadzeniem powietrza, co umożliwia wyłączanie poszczególnych rzędów bez wpływu na rozkład poprzeczny siewu. W praktyce jednak – w zależności od zastosowania – lepszym rozwiązaniem będzie łączenie poszczególnych rzędów w małe grupy.

Wraz z I-Managerem HORSCH stopniowo wprowadza nową koncepcję obsługi ISOBUSA – zarówno jeśli chodzi o oprogramowanie, jak i o sprzęt. Po pozytywnych doświadczeniach z opryskiwaczem Leeb LT ten intuicyjny system obsługi został zoptymalizowany i wdrożony również do technologii siewu.

Opracowany w fabryce HORSCHA system posiada wiele innowacyjnych funkcji, które ułatwią operatorowi regulowanie, obsługę i monitorowanie maszyny. Oznacza to, że w przyszłości operator będzie mógł sam skonfigurować wyświetlanie interfejsu terminala zgodnie z własnymi potrzebami.

Wraz z nowym sprzętem i oprogramowaniem I-Managera stworzono specjalną platformę, która może obsłużyć prawie nieograniczoną liczbę sekcji i komponentów podczas dozowania.

Celem tego rozwiązania jest wprowadzenie w przyszłości w pełni zdiagnozowanego systemu we wszystkich obszarach związanych z techniką wysiewu.

źródło: HORSCH