HORSCH Pronto 7 DC – jeszcze więcej możliwości

W mijającym 2023 roku HORSCH linię siewników Pronto uzupełnił o innowacje i nowe opcje wyposażenia, które zapewniają jeszcze więcej możliwości i elastyczności.

Dzięki Pronto 7 DC firma HORSCH oferuje uniwersalny siewnik, który idealnie nadaje się do różnych zastosowań, warunków i do stosowania po różnych metodach uprawy. Zapewnia precyzyjne odkładanie ziarna i bezpieczne wschody nawet przy dużych prędkościach roboczych. Oprócz tradycyjnych upraw, takich jak pszenica, rzepak czy jęczmień, może być również stosowany do siewu międzyplonów lub traw, a dzięki zoptymalizowanej pneumatyce również orkisz w łusce.

Dzięki nowej koncepcji ramy Pronto 7 DC jest nieco lżejszy niż poprzednia generacja. Dzięki niskiemu zapotrzebowaniu na moc powoduje niewielkie zagęszczenie gleby, a przy szerokości roboczej 7,20 m sieje szybko i wydajnie. Ustawienia maszyny są łatwe i przejrzyste oraz można je przeprowadzić szybko i prosto.

Podobnie jak poprzednicy, nowa linia Pronto może być wyposażona w różne opcje MiniDrill. MiniDrill może być używany jako drugi lub trzeci zbiornik na nasiona, nawóz lub granulat. Może dozować do redlic siewnych lub opcjonalny system tarcz PPF. Inną opcją są autarkiczne wersje MiniDrill, które pozwalają na zastosowanie na głębszym horyzoncie.

Nowy Pronto 7 DC jest wyposażony w redlicę siewną TurboDisc. Opcjonalnie dostępna jest redlica siewną ParaDisc, która obecnie jest stosowana tylko w 7 DC. Dzięki bezwładności równoległoboku i wyższemu naciskowi redlicy, mała redlica równoległoboczna idealnie nadaje się do utrzymywania pozycji na bardzo ciężkich i kamienistych glebach.

System podwójnych zbiorników G&F pozwala na umieszczenie dwóch różnych komponentów na jednym horyzoncie siewnym, np. do jednoczesnego wysiewu nasion i nawozu. Składniki są dozowane oddzielnie i przez wieżę rozdzielczą razem transportowane do redlic siewnych. Dzięki temu nawóz jest bezpośrednio dostępny dla młodej rośliny i przyczynia się do szybkiego wzrostu. Ale nie tylko materiał siewny i nawóz, ale także dwie różne odmiany nasion mogą być oddzielnie dozowane, transportowane i wysiewane.

W przyszłości (2025 r.) dla 7 DC i Pronto 6 DC dostępne będą dodatkowe opcje wyposażenia:

W przypadku wersji PPF z podwójnym zbiornikiem występuje odcięcie połowiczne. W przypadku systemu PPF funkcja RowControl oferuje indywidualne wyłączanie rzędów, dowolnie ustawiane rozstawu rzędów i ścieżki technologicznej. Jest to zatem optymalne rozwiązanie np. przy różnych rytmach ścieżek technologicznych w kilku gospodarstwach.

Obecnie firma HORSCH testuje redlicę siewną ParaDisc Pro. Wyposażona jest w rolkę chwytającą znaną z redlic jednotarczowych SingularDisc, aby zapewnić jeszcze lepsze odkładanie nasion.

 

maxresdefault HORSCH Pronto 7 DC   jeszcze więcej możliwości

 

Źródło: HORSCH