HORSCH Versa 6 SW – kolejna nowość w portfolio siewników niemieckiego producenta

Firma HORSCH wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie w technologii siewu rozszerza swoje portfolio maszynowe o kolejną nowość, jest to siewnik Versa w wersji 6 SW.

 

 

Siewnik o szerokości roboczej 6 m wyposażony jest w dobrze znaną już bronę wirnikową Kredo, która optymalnie rozdrabnia glebę. Odstęp między rzędami siewnymi może wynosić 15 lub 12,5 cm. Za precyzyjne umieszczenie nasion w glebie odpowiadają

redlice typu TurboDisc. Do dyspozycji mamy także dwa różne rodzaje wałów. Wał oponowy równomiernie rozkłada ciężar na całej szerokości roboczej maszyny, ograniczając w ten sposób zjawisko zagęszczenie gleby. Pozycja transportowa siewnika jest oczywiście zgodna z homologacją EU. Przybliżony ciężar siewnika to 10500 kg. Horsch Versa 6 SW może być wyposażony w pojedynczy i podwójny zbiornik nasion, podobnie jak w Pronto DC. Pojedynczy zbiornik oferuje pojemności 4000 litrów, w przypadku zbiornika podwójnego mamy do dyspozycji 5000 litrów. Dmuchawa została zintegrowana w zbiorniku.

Horsch Versa 6SW 1 HORSCH Versa 6 SW – kolejna nowość w portfolio siewników niemieckiego producenta

Siewnik wyposażono w koncepcję obsługi ISOBUS oraz systemy wspomagające t.j. HorschConnect czy WorkLight Pro. Uniwersalne trzy punktowe zawieszenie daje możliwość zagregowania z zespołem wysiewającym Maestro, Taro i Express.

Pierwsze maszyny w polu Horsch planuje zaprezentować jesienią 2023 roku a na jesienny sezon siewu 2024 siewnik dostępny będzie na polskim rynku. Więcej szczegółowych informacji opublikujemy już wkrótce.

Źródło: HORSCH