Hybrydowy układ napędowy STEYR KONZEPT nominowany do nagrody DLG

Marka STEYR ujawnia kolejny etap prac nad swoim ciągnikiem Konzept, hybrydowy układ napędowy Konzept, w następstwie nominowania go przez DLG do nagrody Agrifuture Concept. Spośród zgłoszonych nominacji powołane przez DLG jury, złożone z niezależnych ekspertów międzynarodowych, w kolejnej rundzie wybierać będzie pięć koncepcji. Cyfrowa ceremonia przyznania nagród odbędzie się 15 lutego 2022 roku.

Ta nowa kategoria nagród organizatora targów Agritechnica, Agrifuture Concept, koncentruje się na maszynach stanowiących obietnicę znacznego postępu technicznego w nadchodzącej dekadzie, w połączeniu z realną możliwością jego wdrożenia. Hybrydowy układ napędowy STEYR Konzept pozostaje studium konceptualnym, które nie wchodzi do produkcji jako takie, lecz obejmuje rozwiązania wykraczające poza te zastosowane w pierwotnym ciągniku Konzept, mogące znaleźć zastosowanie w produkcji ciągników w przyszłości.

Jest nam niezmiernie miło, że rozwiązanie w postaci hybrydowego układu napędowego STEYR Konzept zostało nominowane do tej nowej nagrody – mówi Peter Friis, dyrektor ds. handlowych marki STEYR na Europę.

Nie stanowiąc zestawu do produkcji jako całość, studium to łączy w sobie pewną liczbę rozwiązań technicznych, które mogą pojawić się w przyszłych ciągnikach STEYR. Podkreśla też fakt, że od zawsze staramy się wykorzystywać najnowszą technologię, aby uczynić nasze maszyny jeszcze bardziej wydajnymi produkcyjnie dla klienta.

Źródło: STEYR