W ostatnim czasie producenci ciągników rolniczych poszerzają swoje oferty o nowe modele o mocach do 100 KM, skierowane głównie do posiadaczy mniejszych gospodarstw. Nowy model w tym segmencie wprowadza na rynek również firma New Holland.

 

 

 

 

Zaczynając od nowych modeli T7, T8 i T9 do grona premierowej niebieskiej rodziny dołącza model T4 PowerStar. Model został zaprezentowany na paryskich targach SIMA 2011. Nowa seria obejmuje trzy modele T4.55, T4.65, T4.75, o mocach 55, 64 i 74 KM. Nowy podstawowy model T4.55 wraz z pozostałymi maszynami wchodzącymi w skład linii poszerza ofertę produktową nie tylko dla rolników ale i dla przedsiębiorstw komunalnych oraz wszystkich którzy poszukują wszechstronnego ciągnika, zapewniającego doskonałą zwrotność, ergonomię, komfort i oszczędność paliwa. Ciągniki tej serii, tak jak w mocniejszych premierowych modelach, napędzają silniki firmy Fiat Power Technology model F5C, z mechanicznym wtryskiem. Ten 3,2-litrowy zespół silnikowy posiada po 2 zawory na każdy cylinder i zapewnia maksymalny moment obrotowy sięgający 310 Nm w przypadku najbardziej wymagających zastosowań. Ten silnik jest już stosowany od ponad trzech lat w aktualnej gamie T4000 i w seriach specjalistycznych. W silniku zastosowano technologię Tier 3 spełniającą wymogi aktualnie obowiązujących norm emisji spalin. Całkowita wydajność pojazdu ulega dodatkowej poprawie dzięki opcji ekonomicznego zakresu obrotów wałka WOM t.j. 540 ECO. Pozwala to silnikowi pracować z niższą prędkością roboczą w celu zmniejszenia zużycia paliwa.

Proponowane przekładnie w nowym T4 to tradycyjna, standardowa przekładnia napędowa 12 x 12, która jest dostępna w całej gamie i może zostać uzupełniona poprzez dodanie opcjonalnego, hydraulicznego przełączania kierunku jazdy - rewers Power Shuttle. Dźwignię zamontowaną w kolumnie kierownicy można obsługiwać bez zdejmowania ręki z kierownicy. Opcjonalny wariant 20 x 20 z biegami pełzającymi i półbiegami Hi-Lo, jest dostępny we wszystkich modelach, a dzięki wyjątkowo niskim prędkościom rzędu 0,108 km/godz. idealnie nadaje się do prac specjalistycznych i zastosowań wymagających dużej precyzji. Elementy sterownicze przekładni napędowej znane są już użytkownikom większych ciągników New Holland, są one rozmieszczone po prawej stronie operatora.

W gamie T4 PowerStar dostępne są trzy zdalne zawory hydrauliczne, a ich standardowe natężenie przepływu sięga 48 litrów na minutę. Zapewnia to niezbędne osiągi hydrauliki nawet podczas najbardziej wymagających zastosowań, takich jak obsługa ładowacza czołowego czy maszyn do zbioru siana i pasz. Zawory zdalne rozmieszczone są w obrębie "łuku sterowania", co zapewnia ergonomiczną i intuicyjną obsługę.

Nowy New Holland znakomicie nadaje się do współpracy z ładowaczem czołowym. Obsługa i wydajność ładowacza zostały zoptymalizowane poprzez dodanie zintegrowanej dźwigni typu "joystick". Ten oddzielny, ergonomiczny element sterowniczy, umożliwia operatorowi precyzyjne sterowanie ładowaczem lub innym narzędziem specjalistycznym zamontowanym po środku bezpośrednio z fotela, bez konieczności wychylania. Pracę z ładowaczem czołowym ułatwia także nowo zaprojektowana kabina.

Nowa kabina gwarantuje wysoki poziom widoczności podczas prac wykonywanych przy użyciu ładowacza czołowego. Przejrzysty, całkowicie otwierający się luk dachowy zapewnia idealną widoczność ładowacza w całym zakresie roboczym, nawet przy maksymalnej wysokości. Luk dachowy niemal styka się z szybą przednią, aby wyeliminować 'martwe pole' do minimum. Dodatkową poprawę widoczności uzyskano dzięki obszernym, przeszklonym powierzchniom, zapewniającym nieograniczony widok zamontowanych narzędzi. Główne elementy sterowania rozmieszczone zostały po prawej stronie operatora, w obrębie ergonomicznego "łuku sterowania". Rozwiązanie to można połączyć z opcjonalnym fotelem obracającym się pod kątem 15°, który doskonale sprawdza się w przypadku użytkowników intensywnie korzystających z narzędzi zamontowanych z tyłu ciągnika. Pulpit tablicy rozdzielczej porusza się wraz z nachylaną kolumną kierownicy, dzięki czemu operator ma zawsze zapewniony widok na kluczowe parametry robocze, ponadto rozwiązanie to ułatwia wsiadanie i wysiadanie z kabiny.

W T4 PowerStar zastosowano również całkowicie płaską podłogę oraz podwieszone pedały, które zostały wygodnie pogrupowane co zwiększa komfort podczas długich dni roboczych. Szeroko otwierające się szklane drzwi zarówno poprawiają widoczność boczną, jak i umożliwiają szybki i łatwy dostęp do kabiny podczas prac, które wymagają częstego opuszczania kabiny przez operatora. Kabinę wyposażono w całkiem nowy dwustrefowy system klimatyzacji. Przepływ powietrza jest precyzyjnie kierowany poprzez 10 osobnych otworów nawiewnych, w przypadku niskich temperatur rozwiązanie to umożliwia błyskawiczne odszronienie szyby przedniej. Elementy klimatyzacji zostały umieszczone pod podłogą co zwiększyło przestronność wnętrza. Elementy sterowania oraz radio zamontowano na słupku B przez co można nimi intuicyjnie operować podczas jazdy. Kabinę wyposażono również w trzy gniazda zasilania do monitorów lub innego elektrycznego sprzętu osobistego np. ładowarka do telefonu lub odtwarzacz MP3.

Wyjątkowa stylistyka serii T4 PowerStar przypomina wielokrotnie nagrodzoną gamę T7 z której model T7.210 teraz będzie oferowany również w wersji Blue Power. Kluczowe elementy stylizacji New Holland zostały wkomponowane w ogólną konstrukcję nowego T4, włącznie ze światłami przednimi w kształcie "kocich oczu" i charakterystycznymi, owalnymi światłami roboczymi przednimi i tylnymi, zapewniającymi imponującą widoczność. Zostały one połączone z charakterystycznym dla marki nachylonym "nosem", gwarantującym doskonałą widoczność do przodu. Przedstawiając nowości firmy New Holland, należy również zauważyć nowe kombajny tej marki serii CX5000 i CX6000, skierowane do gospodarstw o wielkości od 200 do 600 hektarów.

 

Oficjalna galeria zdjęć modelu T4 Power Star

 

 

autor: PTR

Foto: New Holland


Nawozy 2017 w CGFP Wojnowo - FOTO
Kukurydza 2016: kombajny Case IH Axial-Flow ruszyły w pole - FOTO
Case IH Puma 160 z prasą zmiennokomorową Lely Welger RP 535 - FOTO
Deutz-Fahr 7250 i brona talerzowa ROLMAKO w uprawie pożniwnej - FOTO
Żniwa 2016: Kombajny Case IH z CGFP w pszenicy - FOTO
Deszczowy pokaz żniwny CLAAS 2016 - Agro-Land Marek Rózniak - FOTO

Polecamy z naszej filmoteki

Żniwa 2016 - New Holland CX5080
Żniwa 2016 - New Holland CX5080
Zetor Crystal 160 - test orki
Zetor Crystal 160 - test orki
John Deere 7290R w akcji
John Deere 7290R w akcji
Przyczepa Strautmann Giga-Vitesse
Przyczepa Strautmann Giga-Vitesse

AGROCIEKAWOSTKI - VIDEO

Kalendarz Ursusa '2017
Kalendarz Ursusa '2017
MTZ K744 w USA
MTZ K744 w USA
John Deere - Mistrzostwa Europy Operatorów 2017
John Deere - Mistrzostwa Europy Operatorów 2017
Kombajn Tribine - generacja 2016
Kombajn Tribine - generacja 2016

WARTO PRZECZYTAĆ...

URSUS opracuje konstrukcję ciągnika elektrycznego
Pneusej Venga – nowe siewniki o konstrukcji modułowej
Nowy CLAAS TUCANO 560 z APS Hybrid System
Ciągniki VALTRA zatrudnione do prac komunalnych w Derby (Wielka Brytania)
Konkurs Tractor of the Year 2017 rozstrzygnięty! (2)
Sieczkarnia New Holland FR Forage Cruiser z możliwością pomiaru parametrów plonu

O NAS

maszynydlafarmera.pl to portal rolniczy dedykowany głównie technice rolniczej, tworzony z myślą o nowoczesnych gospodarstwach, firmach usługowych oraz organizacjach z zakresu mechanizacji rolnictwa. Nasza misja to przekazywanie szybkiej, specjalistycznej informacji dotyczącej nowości maszynowych, modernizacji technologicznych oraz nowych rozwiązań z zakresu gospodarowania w oparciu o innowacyjne systemy rolnictwa precyzyjnego. U nas znajdziesz bieżące informacje z rynku maszyn rolniczych, reportaże prosto z pola oraz relacje z wystaw i targów branży agro. Dodatkowo publikujemy również ważne informacje dotyczące dotacji unijnych i agrobiznesu.

WAŻNE: Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności 

2009-2017 maszynydlafarmera.pl - Portal Techniki Rolniczej. Copyrights. All rights reserved.