Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Firma VICON prezentuje nową generację kompaktowych zgrabiarek ze składaniem pokosu na bok wyposażonych w nowe przekładnie z ulepszoną konstrukcją zapewniającą optymalną jakość zgrabiania. Zgrabiarki Andex 714T charakteryzują się dużą wydajnością, uniwersalnością oraz niskim zapotrzebowaniem na moc dla tych, którzy szukają maszyny, która sprosta zgrabianiu w zmiennych warunkach pracy.

 

 

Z szerokością roboczą 6,6/7,1 m nowa Andex 714T może składać pokos z szerokości 12,5 m w jeden duży wał. Odpowiednio skonstruowane podwozie karuzel pozwala kopiować teren w trzech wymiarach zapewniając czyste i dokładne zgrabianie nawet przy dużych prędkościach roboczych. System TerraLink nie posiada elementów ulegających zużyciu jak również nie wymaga codziennego smarowania.

Wybierz EVO lub VARIO

Nowy Andex 714T oferowany jest w dwóch wersjach EVO lub VARIO. W modelu VARIO system SideShift oraz sterowanie za pomocą joysticka pozwala na kontrolę wszystkich hydraulicznych funkcji.

System SideShift daje możliwość hydraulicznego przestawiania pierwszej i tylnej karuzeli na lewą lub prawą stronę ciągnika z fotela operatora. Dzięki tej opatentowanej właściwości zgrabianie pod drzewami wzdłuż linii brzegowej nie jest żadnym problemem.  Zachowując tym samym bezpieczny dystans od przeszkody. Mamy tu również możliwość prowadzenia ciągnika po uprzednio zgrabionej części pola.

Ulepszona konstrukcja przekładni

Andex 714T wyposażona jest w ulepszoną przekładnię CompactLine z nowoczesnym designem obudowy. Wszystkie główne elementy pracują w kąpieli olejowej z wolną od obowiązku codziennego smarowania prowadnicą ramion. Ślad oraz synchronizacja czasowa prowadnicy została ulepszona zapewniając równe układanie pokosu oraz zgrabianie do czysta bez pozostawiania resztek na polu.

Większa wydajność poprzez lepsze przenoszenie plonu

Obydwie karuzele pracują niezależnie względem siebie pozwalając złożyć dwa mniejsze pokosy lub jeden duży pokos z 12,5 m szerokości roboczej. Przenoszenie zielonki w Andex 714T z pierwszej karuzeli na drugą zostało usprawnione zapewniając dokładniejsze zgrabianie a co za tym idzie większą wydajność poprzez zwiększenie prędkości zgrabiania.

Kolejną zauważalną zmianą w zgrabiarkach jest dodatkowe koło kopiujące pozwalające usprawnić kopiowanie terenu. Regulacja wysokości odbywa się teraz w sposób naprawdę prosty i komfortowy. Ponadto koło może być zamontowane po obydwu stronach dyszla. Wyposażenie to jest standardem w modelu VARIO oraz opcją dla modelu EVO.

Vicon Andex 714T - dane techniczne:

 

 

Andex 714T VARIO

Andex 714T EVO

Szerokość robocza

6.60/7.10m

6.60/7.10m

Szerokość transportowa

2.45*/3.00m

2.45*/3.00m

Liczba ramion na karuzeli

11 front / 12 back

11 front / 12 back

Waga

1400kg

1390kg

* szerokość ze zdemontowanymi ramionami

źródło: VICON

Nawozy 2017 w CGFP Wojnowo - FOTO
Kukurydza 2016: kombajny Case IH Axial-Flow ruszyły w pole - FOTO
Case IH Puma 160 z prasą zmiennokomorową Lely Welger RP 535 - FOTO
Deutz-Fahr 7250 i brona talerzowa ROLMAKO w uprawie pożniwnej - FOTO
Żniwa 2016: Kombajny Case IH z CGFP w pszenicy - FOTO
Deszczowy pokaz żniwny CLAAS 2016 - Agro-Land Marek Rózniak - FOTO

Polecamy z naszej filmoteki

Zetor Crystal 160 - test orki
Zetor Crystal 160 - test orki
Przyczepa Strautmann Giga-Vitesse
Przyczepa Strautmann Giga-Vitesse
Kosiarki KUHN GMD 8730
Kosiarki KUHN GMD 8730
Nocna zimowa orka w systemie 24h
Nocna zimowa orka w systemie 24h

AGROCIEKAWOSTKI - VIDEO

JCB FASTRAC  4220 - 70 km/h!
JCB FASTRAC 4220 - 70 km/h!
MTZ K744 w USA
MTZ K744 w USA
John Deere - Mistrzostwa Europy Operatorów 2017
John Deere - Mistrzostwa Europy Operatorów 2017
Kombajn John Deere - zbiór i uprawa...
Kombajn John Deere - zbiór i uprawa...

WARTO PRZECZYTAĆ...

Zetor modernizuje gamę ciągników PROXIMA
CLAAS ROLLANT 620 - największa na rynku stałokomorowa prasa rolująca
Maszyny Fendt w nowym odcieniu zieleni
Dobry czas na zakup nowych maszyn rolniczych
Kombajn Case IH 7140 Axial-Flow – Jak to działa? (VIDEO)
Nowa seria kombajnów DEUTZ-FAHR C5000 - prostota i uniwersalność

O NAS

maszynydlafarmera.pl to portal rolniczy dedykowany głównie technice rolniczej, tworzony z myślą o nowoczesnych gospodarstwach, firmach usługowych oraz organizacjach z zakresu mechanizacji rolnictwa. Nasza misja to przekazywanie szybkiej, specjalistycznej informacji dotyczącej nowości maszynowych, modernizacji technologicznych oraz nowych rozwiązań z zakresu gospodarowania w oparciu o innowacyjne systemy rolnictwa precyzyjnego. U nas znajdziesz bieżące informacje z rynku maszyn rolniczych, reportaże prosto z pola oraz relacje z wystaw i targów branży agro. Dodatkowo publikujemy również ważne informacje dotyczące dotacji unijnych i agrobiznesu.

WAŻNE: Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności 

2009-2017 maszynydlafarmera.pl - Portal Techniki Rolniczej. Copyrights. All rights reserved.