Inteligentne sterowanie w praso-owijarce non-stop Vicon FastBale – VIDEO

Inteligentne sterowanie w praso-owijarce non-stop Vicon FastBale – VIDEO

Aktualnie praso-owijarka Vicon FastBale może być wyposażona w terminal IsoMatch Tellus GO lub zawierający podwójny ekran IsoMatch Tellus PRO. Operator jest na bieżąco informowany przy pomocy animacji na wyświetlaczu komputera o statusie pracy zarówno obydwu komór prasowania, jak i również owijarki.

Dzięki temu operator jednym rzutem oka może skontrolować etap procesu prasowania, co daje możliwość zmiany prędkości jazdy, aby zmaksymalizować wydajność maszyny w aktualnie panujących warunkach pracy.

Umieszczona z tyłu kamera „IsoMatch Eye” w połączeniu z terminalem Tellus PRO, który jest wyposażony w duży ekran, pozwala operatorowi na rzeczywistą kontrolę wszystkich funkcji owijarki upewniając go, że wszystkie czynności, a przede wszystkim stawianie bel wykonywane jest prawidłowy sposób.

Prasoowijarka FastBale jest wszechstronną maszyną, która prasuje i owija bez zatrzymywania się. Maszyna może również pracować w suchym materiale takim jak np. siano z owijarką w pozycji podniesionej, wówczas bele wyrzucane są na ściernisko bezpośrednio z komory głównej.

Kiedy z kolei prasujemy bardzo suche bele takie jak słoma istnieje również możliwość wyboru prasowania w trybie przy użyciu tylko komory głównej.

 

 

Źródło: Kverneland AS