Inteligentny kultywator Kverneland Turbo T i-Tiller

Kultywacja to praca, która wymaga ciągnika o odpowiedniej mocy, aby dobrze wymieszać i spulchnić glebę. Dobre wyrównanie gleby ułatwia wykonanie kolejnych upraw i zapewnia dobre wschody roślin. Warunki pogodowe i glebowe są zmienne. Dlatego kultywator musi być elastyczny i wydajny, aby praca była ekonomiczna i przyjazna dla operatora i środowiska.

Kverneland Turbo T i-Tiller został zaprojektowany, aby zapewnić wysoką jakość pracy i wydajność przy niskich kosztach użytkowania. Z tego względu regulację głębokości oraz regulację sekcji równającej przeprowadza się z kabiny ciągnika za pomocą terminala ISOBUS. W dodatku regulacja głębokości jest połączona z systemem Dynamic Traction Control, który dociąża belkę zaczepową, aby zmniejszyć zużycie paliwa. System o nazwie Auto-Protect chroni ramę maszyny przed przeciążeniami.

Kverneland Turbo T i-Tiller z systemem Dynamic Traction Control – więcej korzyści dla operatora i dla środowiska

System Dynamic Traction Control oraz system Auto-Depth, który odpowiada za automatyczną regulację głębokości pracy zębów i sekcji równającej w kultywatorze Turbo T i-Tiller pozwalają zaoszczędzić czas i zwiększyć prędkość roboczą.

Głębokość pracy oraz pozycję sekcji równającej w prosty sposób ustawia się za pomocą terminala. Inteligentny system zastosowany w Turbo T i-Tiller automatycznie reguluje wszystkie siłowniki hydrauliczne. Regulacja głębokości z przodu lub z tyłu maszyny może się odbywać w czasie pracy niezależnie od warunków glebowych.

Ciągnik i kultywator są ze sobą połączone w najlepszy sposób: zużycie paliwa jest zredukowane, a waga ciągnika może być mniejsza. System Dynamic Traction Control przenosi ciężar z przednich kół kopiujących na belkę zaczepową, co zapewnia lepszą przyczepność i trakcję. Podczas pracy na terenie pagórkowatym nacisk jest cały czas regulowany, aby zachować stałe dociążenie belki zaczepowej. Przekłada się to na mniejsze zużycie paliwa i opon, dzięki ograniczeniu poślizgu oraz na lepszą strukturę gleby, dzięki mniejszemu naciskowi na glebę.

System Auto-Protect chroni ramę maszyny przed przeciążeniami w przypadku trafienia na przeszkodę lub wystąpienia sił bocznych (z lewej lub prawej strony). Gdy przeciążenie osiągnie określony poziom inteligentny system podnosi maszynę, np. jeśli operator nie zauważy przeciążenia, zapomni unieść maszynę na uwrociu lub gdy obciążenie przekroczy ustawioną granicę. Zapewnia to dłuższą żywotność maszyny i wyższą jej wartość na rynku wtórnym.

Inteligentny systemy Dynamic Traction Control oraz Auto-Depthpomagają pracować kultywatorem Turbo T i-Tiller przy optymalnej prędkości i z odpowiednimi ustawieniami. Maszyna pozwala na zbieranie informacji związanych z liczbą przepracowanych godzin i hektarów, które mogą być wykorzystane do tworzenia dokumentacji.

 

Źródło: Kverneland