hale stalowe w rolnictwie

Jak wykorzystać hale stalowe w rolnictwie?

Od kilkunastu lat możemy obserwować rozwój polskiej wsi. Rolnicy coraz częściej wspierają swoje gospodarstwa nowoczesną technologią, nie odbiegając przy tym jakością pracy od swoich zachodnich kolegów.

Nowoczesne rozwiązania

Co między innymi należy do tych nowoczesnych rozwiązań, które są stosowane? Można zdecydować się na budowę konstrukcji stalowej i wykorzystać ją na różny sposób w swoim gospodarstwie. Co można zbudować ze stali? Praktycznie każdy budynek gospodarczy, jaki tylko sobie rolnik zamarzy. Może to być wiata do pojazdów rolniczych, mogą to być budynki dla zwierząt, albo też hale stalowe do przechowywania ziaren. Hale rolnicze można szybko i łatwo dostosować do różnych wymagań. Dlatego też ostatnio cieszą się one coraz większą popularnością. Możliwości, jakie daje tak hala, znacznie przewyższają możliwości budynków murowanych, czy też drewnianych.

Czy hale stalowe są bezpieczne?

Nowoczesne technologie nieraz budzą wątpliwości. Jeśli coś porządnie nie zostało jeszcze sprawdzone, to jednak nie każdy chce się na to zdecydować, nawet jeśli ma świetne wyniki w badaniach technologicznych. Tak też jest czasem w tym wypadku. Dlatego może przekonywający będzie fakt, że coraz większa liczba rolników składa wnioski o pozwolenie na budowę kurników, wiat, czy innych budynków gospodarczych właśnie ze stali. W Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, czy też u naszych sąsiadów na półwyspie skandynawskim, hale stalowe są stosowane już od lat, jako rozwiązanie w budownictwie rolniczym.

Spełniają one wszelkie normy i są bardzo bezpieczne. Przede wszystkim są odporne na wysokie temperatury, dlatego też podczas pożaru nie będą stanowić dodatkowego zagrożenia. Niektórzy martwią się piorunami, ale to również nie jest problem, ponieważ taki budynek posiada natychmiastowe uziemienie.

Czy warto?

Każdy projekt takiego budynku jest oceniany i wyceniany indywidualnie, ponieważ każdy może zażyczyć sobie coś innego i postawić różne wymagania. Jednak w porównaniu do ceny budowy budynków murowanych, a następnie do kosztów utrzymania, to budynek ze stali staje się o wiele bardziej opłacalny. Oprócz ocynkowania nie potrzebuje on dodatkowych zabezpieczeń. Nie pojawi się w nim grzyb, pleśń, czy też wilgoć.

Takie budynki są również bardzo odporne na różne warunki atmosferyczne, ponieważ jeśli tylko będzie takie życzenie, to warunki w danym terenie będą brane pod uwagę.

Budynek ze stali jest inwestycją na lata, która nie będzie wymagać większych poprawek, a cały czas można taki budynek dowolnie powiększać. Warto spróbować samemu i się przekonać.

źródło: Gaj-Stal.