Nowe modele zwiększą udział firmy Valtra w segmencie małych ciągników: ponad połowa wszystkich ciągników sprzedawanych na rynkach europejskich to maszyny o mocy nieprzekraczającej 100 KM. Informacja ta jest szczególnie istotna dla importerów i dealerów produktów marki Valtra: obecnie w ofercie firmy Valtra znajdą się ciągniki o mocy od 50 do 400 KM, co pozwala fińskiemu producentowi zaspokoić potrzeby jeszcze większej grupy klientów niż dotychczas.

Modele serii A obejmują wersje Compact i Orchard. Ciągniki Compact są dostępne w wersji z kabiną lub bez niej, a ciągniki Garden nie są wyposażone w kabinę. Ciągniki Orchard mają tylko 1,6–1,7 m szerokości, a ciągniki Compact 1,9–2,0 m szerokości. Modele Orchard idealnie sprawdzą się np. w sadownictwie.

valtra seria a 1 Jeszcze mniejsze ciągniki Valtry

Najmniejszym modelem jest A53, który dysponuje mocą 50 KM. Model A63 jest wyposażony w turbodoładowany silnik z chłodnicą międzystopniową, który rozwija moc 68 KM. Największym modelem jest A73, rozwijający moc 75 KM. Wszystkie ciągniki są wyposażone w niezawodną przekładnię 12+12R marki Valtra z synchronizowanym rewersem i biegiem pełzającym. WOM może się obracać z dwiema prędkościami. Zawieszenie narzędzia jest sterowane mechanicznie.

Wszystkie modele są dostępne w wersji z napędem na koła tylne lub na cztery koła. Wszystkie modele są wyposażone w hydrauliczne hamulce wielotarczowe. Ciągniki mają dwa zawory hydrauliczne. Kabina otwarta jest wyposażona w pałąk zabezpieczający i w zdejmowane zadaszenie. Wersje z kabiną zamkniętą powstały na bazie tradycyjnych kabin stosowanych w ciągnikach Valtra serii A. Oferują ergonomiczne stanowisko pracy z opcjonalną klimatyzacją i dostępem z obu stron ciągnika.

źródło: Valtra