John Deere organizuje II Mistrzostwa Europy Operatorów

John Deere organizuje II Mistrzostwa Europy Operatorów

Tegoroczna edycja Mistrzostw Europy Operatorów odbędzie się na torze testowym Michelin Ladoux w Clermont-Ferrand we Francji pomiędzy 13 i 15 czerwca 2017r. Uczestniczyć będą w niej przedstawiciele 13 krajów, przed którymi czeka szereg wyzwań i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności prowadzenia ciągnika w różnych warunkach i przy różnych zadaniach. W odróżnieniu od tradycyjnych wyścigów tutaj nie liczy się szybkość okrążenia, a wszechstronność. Zawody zostaną podzielone na cztery kategorie: prędkość, łatwość prowadzenia, wydajność, zagęszczenie gleby. Aby zwyciężyć, trzeba będzie połączyć wszystkie te umiejętności.

Podczas Mistrzostw Europy uczestnicy będą mieli możliwość odbycia szkolenia z optymalizacji ciągnika prowadzone przez ekspertów John Deere i Michelin. Ciągnik 6250R to jeden z dwóch nowych modeli, które poszerzają ofertę John Deere 6R w 2017r. 6230R i 6250R to sześciocylindrowe maszyny o najwyższym poziomie mocy wśród ciągników z Mannheim, sięgającym nawet do 280 i 300 KM z IPM (97/68/WE) przy 9,3 tony masy własnej ciągnika. Parametry te zapewniają doskonały współczynnik masy do mocy szczególnie w przypadku prac transportowych. Nowe modele zostały skonstruowane z myślą o potrzebach usługodawców i właścicieli gospodarstw uprawowych. Stanowią one nowe standardy transportu, komfortu operatora i przyspieszenia na drodze. Wyjątkowo duża kabina o kubaturze 3,33 m3 jest bardzo cicha 71 dB (A) i została wyposażona w aż 20 świateł LED. Amortyzacja przedniej osi TLS PLUS oraz amortyzacja kabiny HCS PLUS gwarantują bardzo komfortową pracę operatora. Ciągniki te wyposażone są również w zupełnie nowy joystick CommandPRO wprowadzający niespotykany dotąd poziom ergonomii i wszechstronności w ciągnikach John Deere.

Aby wziąć udział w zawodach we Francji i reprezentować Polskę trzeba zarejestrować się na stronie www.lightstrongsmart.com i udostępnić swój profil kandydata. Następnie spośród pięciu kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę głosów Centrala Europejska John Deere, wybierze uczestnika Mistrzostw z każdego kraju.

Rejestracja będzie otwarta do 15 maja. Zwycięzca, który pojedzie do Francji z opiekunem z John Deere Polska zostanie przedstawiony 26 maja. Razem dokonają optymalizacji ciągnika, aby maksymalnie wykorzystać jego możliwości i wygrać mistrzostwa.

Loty, zakwaterowanie, wyżywienie, transport, atrakcje i szkolenie optymalizacyjne pokrywane są przez organizatorów.

Kroki do rejestracji:

Wejdź na stronę www.lightstrongsmart.com i kliknij na “apply now” („zgłoś się teraz”).

Stwórz swój profil poprzez załadowanie zdjęcia i umieszczenie oświadczenia o tym, co Cię skłoniło do reprezentowania swojego kraju.

Poczekaj na email z potwierdzeniem i udostępnij swój profil kandydata, aby zebrać jak największą liczbę głosów.

źródło: John Deere Polska