John Deere przedstawia nowe kombajny wytrząsaczowe T5 i T6

John Deere wprowadza do oferty 8 całkowicie nowych modeli kombajnów wytrząsaczowych T5 i T6. Dzięki szerokiej gamie opcji mocy silnika — od solidnego 6,8-litrowego silnika o maksymalnej mocy 305 KM w modelu T5 400 po potężny 9-litrowy silnik JD9X o mocy 466 KM we flagowym modelu T6 800 — te kombajny zapewniają wyjątkową wydajność zbiorów. Nowe kombajny T5 i T6 oferują operatorowi najwyższą jakość obsługi, a kabina z modelu X9 zapewnia najwyższej klasy komfort i funkcjonalność.

Ta luksusowa przestrzeń robocza jest wyposażona w fotel ActiveSeatTM II, oświetlenie LED, nowy narożny wyświetlacz słupkowy i elektronicznie sterowane drzwi przeciwpyłowe. Joystick CommandPROTM zapewnia operatorowi intuicyjne i spersonalizowane sterowanie wszystkimi głównymi funkcjami kombajnu. Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort pracy operatora, firma John Deere zintegrowała w tych modelach najnowocześniejsze pakiety technologii rolnictwa precyzyjnego, obejmujące odbiornik StarFireTM 7500, wyświetlacz G5Plus CommandCenter™, łączność JDLinkTM zapewniającą wydajność operacyjną oraz proste zarządzanie danymi.

maxresdefault John Deere przedstawia nowe kombajny wytrząsaczowe T5 i T6

Wprowadzenie naszych nowych kombajnów T5 i T6 stanowi znaczący krok naprzód w technologii zbioru w branży kombajnów wytrząsaczowych” — mówi Jonathan Edwards, kierownik ds. marketingu produktów John Deere w Europie. — „Zapewnią one rolnikom narzędzia potrzebne do zwiększenia produktywności i wydajności w terenie”.

Szeroki zakres opcji układów napędowych

 

Osiem nowych modeli* kombajnów T5 i T6 oferuje imponującą gamę opcji mocy silnika, jak na przykład 305 KM (moc maksymalna) w przypadku silnika o pojemności 6,8 l w modelu T5 400, a także 348 KM w przypadku potężnego nowego 9-litrowego silnika JD9X w 5-wytrząsaczowym wariancie T5 500 oraz oszałamiające 466 KM we flagowym 6-wytrząsaczowym modelu T6 800. Wszystkie modele silników JD9X obejmują inteligentne zarządzanie prędkością obrotową silnika, które zwiększa oszczędność paliwa przez redukcję obrotów podczas transportu drogowego i postoju na skrzyżowaniach lub światłach. Wszystkie warianty silnika spełniają rygorystyczne normy emisji spalin Stage V.

Fot 7 Informacja prasowa John Deere przedstawia nowe kombajny wytrzasaczowe T5 i T6 John Deere przedstawia nowe kombajny wytrząsaczowe T5 i T6

Wysoka wydajność zbiorów

Przenośnik pochyły został zaprojektowany tak, aby miał taką samą szerokość jak reszta kanału przepływu masy (1,67 m w modelach 6-wytrząsaczowych), co eliminuje ograniczenia przepływu w całym kombajnie. W połączeniu z dużą powierzchnią omłotu i separacji w kombajnach T5 i T6 zapewnia to wyjątkową wydajność zbiorów. Kombajny z roku modelowego 2025 są również wyposażone w nowe opcje transportu ziarna oraz nowe opcje jego zbiorników — do 13 500 l w modelach T6 (+23%) i 11 500 l w modelach T5 (+15%). Ponadto regulowana końcówka rury wyładowczej zapewnia operatorom większą kontrolę nad rozładunkiem bez względu na posiadaną przyczepę. Prędkość rozładunku przy maksymalnej wydajności sięga 150 l/s, co pozwala na szybki rozładunek 13,5 t ziarna w zaledwie 90 sekund. Ponadto dostępne są rozwiązania do pracy na pochyłościach, z podstawową kompensacją nachylenia do 7%, opcjonalnym pakietem do pracy na pochyłościach (kompensacja do 14%) oraz technologią HillMasterTM z kompensacją do 22%.

Fot 4 Informacja prasowa John Deere przedstawia nowe kombajny wytrzasaczowe T5 i T6 John Deere przedstawia nowe kombajny wytrząsaczowe T5 i T6

Zwiększona wydajność dzięki precyzyjnym zbiorom

Te całkowicie nowe kombajny T5 i T6 są wyposażone w zaawansowane rozwiązania John Deere Precision Ag Technology, które obejmują zintegrowany odbiornik StarFireTM 7500 i wyświetlacz G5Plus CommandCenterTM. G5Plus CommandCenterTM zapewnia operatorom duży, 12,8-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości z intuicyjnymi funkcjami menu, co daje najwyższą kontrolę i widoczność podczas zbiorów. Dodatkowo operatorzy mają możliwość wyposażenia kombajnu w dualny monitor G5Plus. Dzięki niemu mogą jednocześnie kontrolować większą liczbę funkcji — na przykład wyświetlać funkcje sterowania pojazdem na głównym wyświetlaczu, a aplikacje rolnictwa precyzyjnego, takie jak AutoPathTM, Machine Sync lub wykrywanie ziarna, na dualnym monitorze. Funkcja Machine Sync umożliwia operatorowi kombajnu sterowanie prędkością, kierunkiem i pozycją ciągnika z wozem przeładowczym, ułatwiając precyzyjny rozładunek bez strat nawet podczas jazdy. HarvestLab oferuje pomiar wilgotności, białka i skrobi w czasie rzeczywistym, na przykład w pszenicy i jęczmieniu**, ułatwiając oddzielanie ziarna o wyższej wartości i wyższej zawartości białka już podczas zbiorów.

Połączenie tych precyzyjnych funkcji technologicznych z łącznością JDLinkTM, która zapewnia płynny dwukierunkowy przesył danych, oraz z John Deere Operations CenterTM, naszym potężnym i kompleksowym rozwiązaniem do cyfrowego zarządzania gospodarstwem, umożliwia klientom planowanie, wykonywanie, monitorowanie i analizowanie każdego etapu działań żniwnych” — mówi Alexander Schnöder, specjalista ds. produktów do kombajnów T5 i T6.

Fot 12 Informacja prasowa John Deere przedstawia nowe kombajny wytrzasaczowe T5 i T6 John Deere przedstawia nowe kombajny wytrząsaczowe T5 i T6

Wyjątkowy komfort operatora

Najważniejsze w konstrukcji kombajnów T5 i T6 są komfort i wygoda operatora. Ich przestronna kabina klasy Premium o kubaturze 3,68 m3, znana już z flagowego modelu John Deere X9, zawiera elektryczne domykanie drzwi z uszczelnieniem przeciwpyłowym, a w jej wnętrzu generowane jest nieco wyższe ciśnienie niż na zewnątrz, co zapobiega przedostawaniu się pyłu i zanieczyszczeń do wnętrza kabiny. Opcjonalny fotel ActiveSeatTM II oferuje w pełni regulowane elektroniczne elementy sterujące, kompleksowe chłodzenie i elektroniczne zawieszenie zapewniające najwyższy komfort. Na potrzeby dodatkowych ekranów i urządzeń mobilnych w kabinie znajduje się również 10 wygodnie rozmieszczonych punktów ładowania 12 V i USB. System rozrywkowo-informacyjny oferuje doskonałe możliwości komunikacyjne i dźwiękowe, a także w pełni obsługuje Apple CarPlay i Android Auto. Joystick CommandPROTM to przyjazny dla użytkownika, ergonomiczny i konfigurowalny element sterujący kombajnu, pozwalający łatwo programować i zapisywać różne ustawienia dla różnych operatorów na ekranie dotykowym, na przykład prędkość taśm transportujących w zespołach żniwnych Draper, wysokość nagarniacza lub składanie ślimaka wyładowczego.

Fot 13 Informacja prasowa John Deere przedstawia nowe kombajny wytrzasaczowe T5 i T6 John Deere przedstawia nowe kombajny wytrząsaczowe T5 i T6

Maksymalny czas sprawności operacyjnej

John Deere dokłada wszelkich starań, aby zapewnić klientom maksymalny czas sprawności operacyjnej, dostarczając 98% części w ciągu 24 godzin. Jeśli terminowa naprawa nie jest możliwa, odpowiedni dealer John Deere udostępni kombajn zastępczy podobnej wielkości, aby zapobiec przerwom w pracach żniwnych klienta.

*John Deere T5 i T6 – zestawienie modeli

John Deere T5 T6 dane techniczne John Deere przedstawia nowe kombajny wytrząsaczowe T5 i T6

 

** Opcje upraw HarvestLab

John Deere T5 T6 wydajnosc John Deere przedstawia nowe kombajny wytrząsaczowe T5 i T6

 

 

źródło: John Deere