Nowa seria obejmuje:

 

  • X750 z napędem na dwa koła i dwoma kołami skrętnymi, który zastępuje poprzedni model X740;

  • X754 z napędem na dwa koła i czterema kołami skrętnymi, jest nowym modelem w tej serii;

  • X758 z napędem na cztery koła i dwoma kołami skrętnymi, który zastępuje poprzedni model X748;

Wszystkie trzy nowe modele zbudowano na pełnej, spawanej, stalowej ramie, która zapewnia maksymalną wytrzymałość konstrukcji, przy silniku o mocy 17.9 kW/24 KM i pojemności 904 cm³. Chłodzony cieczą, trzycylindrowy silnik Diesla, oferuje możliwości atrakcyjne szczególnie dla firm komunalnych. Efektywne spalanie przyczynia się do redukcji emisji spalin, zmniejszenia zużycia paliwa, konsekwentnie redukując koszty eksploatacji.
Wszystkie trzy modele wyposażone są również w przeprojektowany wlot powietrza, zapewniający jego lepszy przepływ i niższe temperatury pracy.
Stały układ napędowy na cztery koła w ciągniku  X758 pozwala uniknąć uszkodzenia darni, dostosowując automatycznie prędkość przedniego koła. Model X754 posiada udoskonalony układ napędowy na cztery koła zapewniający maksymalną zwrotność, efektywne nawracanie i manewrowanie wokół naturalnych i sztucznych przeszkód.

john deere x700 John Deere X700   kosiarka z silnikiem Diesla
Szybki montaż agregatów
Dla wszystkich trzech modeli dostępne są trzy napędzane wałami agregaty koszące: 48C, 54HC i 60HC. Każdy został wykonany z jednego kawałka wytrzymałej stali. Dzięki dwuetapowemu malowaniu cechują się wysoką trwałością i wytrzymałością na korozję. Szerokości cięcia wynoszą 122, 137 i 152 cm (48, 54 i 60 cali), a zestawy do mulczowania są dostępne jako opcja.
Najnowsze agregaty 54HC i 60HC posiadają większą pojemność i standardowy układ Drive-Over, umożliwiający łatwy i szybki montaż oraz demontaż agregatu. Operator nie musi już ręcznie wprowadzać agregat pod ciągnik.
W agregatach 54HC i 60HC dostępny jest również opcjonalny system AutoConnect, będący dotąd na wyposażeniu większych ciągników kompaktowych John Deere.  Dzięki niemu operator musi po prostu nadjechać na agregat, by urządzenie wraz z wałem napędowym zostało automatycznie połączone z maszyną. Ten ekskluzywny system pozwala klientom na szybką zmianę narzędzi, pomagając zaoszczędzić czas.

Większy komfort pracy
Nowe modele serii X700 cechują się bardziej nowoczesną stylistyką. Zwiększono także komfort i bezpieczeństwo pracy. Kosiarki wyposażono m.in. w nowy system oświetlenia umożliwiający wydłużenie godzin pracy i lepszą, ergonomiczną pozycja pracy. Wygodę operatora zapewniają m.in. komfortowy fotel z regulacją pochylenia wysokiego oparcia i opcjonalny zestaw podłokietnika. Nowa konstrukcja ułatwia również wsiadanie i wysiadanie z maszyny.
Nowy układ zawiera dodatkowy przycisk opcji „koszenia do tyłu” (RIO) zapewniający zwiększone bezpieczeństwo oraz łatwe w użyciu hydrauliczne dźwignie sterowania z możliwością ustawienia w położeniu „pływającym”. Hydrostatyczna przekładnia TwinTouch pozwala operatorowi na łatwą kontrolę kierunku i prędkości jazdy traktorka.

Dodatkowe opcje

Dodatkowe opcje będące standardowym wyposażeniem obejmują wspomaganie układu kierowniczego, łatwo dostępny schowek, który zawiera elementy regulacji poziomu agregatu i wysokość cięcia, uchwyt na kubek i gniazdo 12 V. Ponadto panel sterowania został wykonany w stylu samochodowych urządzeń kontrolnych, co znacznie ułatwia obsługę.
Dodatkową opcją jest też montaż kabiny, która zapewni komfortową pracę przez cały rok. W maszynach serii X700 dostępny jest również opcjonalny tylny trzypunktowy układ zawieszenia (TUZ) z wałkiem WOM. Modele X750 i X758 posiadają opcjonalną homologację drogową.
W celu zwiększenia wszechstronności nowej serii X700 firmy John Deere, może być stosowana szeroka gama wyposażenia dodatkowego, obejmująca systemy gromadzenia materiału, przedni zaczep, przyczepki transportowe, szczotki rotacyjne i pługi śnieżne.

źródło: John Deere Polska