Joskin Pendislide – nowa rampa do rozlewania gnojowicy

 

 

Odległość pomiędzy dyszami wynosi 30 cm, co czyni Pendlislide odpowiednim urządzeniem do rozlewania na uprawy kukurydzy. Ofertę wzbogacą wkrótce (na początku roku 2014) wersje z odległością między dyszami wynoszącą 15 i 25 cm. Wydajność urządzenia to minimum 20 m3/ha.

Ślizgi są standardowo wykonane z Ertalonu. Na kamieniste uprawy dostępna będzie wersja wyposażona w ślizgi ze stali. Szerokość rozlewania może wynosić 9, 12, oraz 15. Dostępna będzie również wersja o szerokości 18 m. Do składania rampy służą dwa cylindry hydrauliczne. Opatentowany system składania 'Twist’, zapobiega wyciekom gnojowicy z węży w trakcie dojazdu na miejsce rozlewania.

joskin pendislide 1 Joskin Pendislide   nowa rampa do rozlewania gnojowicy

Nowa rampa wyposażona jest w doskonale znany rozdzielacz SCALPER, z systemem automatycznego odwracania kierunku noży, gdy te napotkają na przeszkodę. SCALPER tym różni się od konkurencyjnych rozwiązań, że jego noże i przeciwostrza wykonane są ze stali HARDOX. Taki system pozwala na rozdrabnianie większych zanieczyszczeń ; zapobiega to zapchaniu węży pomiędzy rozdzielaczem a końcówką rozlewającą. W zależności od tego, jaką ilość gnojowicy chce rozlać użytkownik (13 – 30 m3/ha), rozdzielacz może być wyposażony w noże różnego typu – bez wpływu na cenę urządzenia.

Elektro-hydrauliczną funkcją odwracania kierunku obrotu noży, można sterować z kabiny ciągnika.

Rampa jest wyposażona w system zapobiegający jej uszkodzeniu przy napotkaniu na przeszkodę.

Rampa jest całkowicie ocynkowana.

Nowa rampa Pendislide może być stosowana z każdym wozem asenizacyjnym JOSKIN, przystosowanym do montażu tylnego osprzętu do rozlewania.

źródło: Joskin