Joskin poszerza gamę wozów asenizacyjnych Tetraliner

Tetraliner to wóz asenizacyjny zaprojektowany zarówno do transportu po drodze i polu. Maszyna ta doskonale wpasowuje się we współczesny łańcuch transportu gnojowicy. Usługodawcy oraz zarządcy biogazowni z pewnością docenią właściwości tego pojazdu na średnich i dużych dystansach. Tetraliner szczególnie dobrze sprawdzi się u rolników i firm, które zajmują się transportem gnojowicy.

Konstrukcja wozu Tetraliner zapewnia dużą autonomiczność. Pojazd jest standardowo wyposażony w pompę próżniową, dzięki czemu może niezależnie transportować gnojowicę z gospodarstwa na pole. Istnieje również możliwość wyposażenia wozu w inna pompę i oprzyrządowanie do napełniania z oferty firmy Joskin. Średnica ramienia wyładowczego może mieć np. 8 czy 10”, wodoszczelne zawory przemysłowe mogą być łatwo kontrolowane z kabiny ciągnika.

joskin tetraliner 1 Joskin poszerza gamę wozów asenizacyjnych Tetraliner

Zbiorniki wozów Tetraliner osadzone są na trzech osiach i są całkowicie ocynkowane. Są również standardowo wyposażone w falochrony, co zapewnia maksymalną stabilność podczas jazdy z dużą prędkością.

Produkowane seryjnie osie umożliwiają poruszanie się z wysoka prędkością, lecz nie są osiami skrętnymi. W Niemczech, zarejestrowane pojazdy tego typu, mogą poruszać się z prędkością do 60 km/h. Wyposażenie standardowe obejmuje hamulce pneumatyczne, oraz zawieszenie na resorach parabolicznych. Tetraliner może być wyposażony w zwykłe opony drogowe dla samochodów ciężarowych (385/65R22.5), lecz również w opony o średnicy do 1260 mm i 600 mm szerokości.

Rodzina wozów Tetraliner obejmuje trzy pojemności : 18.000, 21.000 i 23.500 litrów. Wszystkie wozy Tetraliner mają kompaktową budowę, ułatwiającą obsługę i jazdę, również przy cofaniu. Taka konstrukcja doskonale sprawdza się w zbiornikach o dużej średnicy 1900 czy 2000 mm.

źródło: Joskin