JOSKIN rozszerza gamę modeli przyczepy DRAKKAR

Charakteryzują się one zróżnicowaną długością od 6,60 m do 9,60 m, a także wyższymi od swoich poprzedniczek burtami. Zastosowane zmiany długości i wysokości przyczepy spowodowały, że zakres pojemności przyczepy DRAKKAR został rozszerzony i może on teraz wynosić od 29 do 41 m³ DIN. Pojemność tę można jeszcze zwiększyć poprzez dodanie nadstawek, osiągając maksymalnie 54 m³ DIN w największym modelu.

Nowe modele przyczepy Drakkar otrzymały następujące oznaczenia: DR6600/29D180, DR7600/33D180, DR8600/37D180, DR8600/37T180 i DR9600/41T180.


Przyczepa uniwersalna Drakkar
joskin drakkar foto 001a JOSKIN rozszerza gamę modeli przyczepy DRAKKAR

 

Innowacyjność przyczepy Drakkar polega głównie na systemie wyładunku. Przednia ruchoma ściana skrzyni jest napędzana przenośnikiem UHR (Ultra Wysoka Wytrzymałość). Ładunek jest więc dosłownie wynoszony ze skrzyni. Skrzynia jest bardzo dobrze uszczelniona. Przednia ściana jest wyposażona w boczne taśmy zgarniające, które umożliwiają całkowity wyładunek, przy którym materiał nie wysypuje się na boki ani z przodu. Należy podkreślić również, że jest on bardzo równomierny, a materiał nie ulega ubijaniu, gdyż przednia ściana tylko go zabezpiecza, a nie popycha. Taśma z tyłu skrzyni zwija się automatycznie, a małe zapotrzebowanie na moc sprawia, że zużycie paliwa jest nieznaczne. Wyładunek jest optymalny: stabilny, bezpieczny, szybki, bez pozostałości w skrzyni i odbywa się płynnie, dzięki syntetycznym ścianom.

Poza wyładunkiem należy również zwrócić uwagę na załadunek: poza tradycyjnym ładowaniem od góry, możliwe jest również ładowanie balot lub innych paczkowanych towarów od tyłu.
Według firmy JOSKIN, ten system gwarantuje użytkownikowi bardzo dużą rentowność, gdyż cechuje go: szybki i równomierny wyładunek, stabilność, oszczędność energii, uniwersalność, a wszystkiemu towarzyszy sprawdzony system trakcyjny ramy JOSKIN z układem jezdnym dwuosiowym – Hydro-Tandem i trzyosiowym – Hydro-Tridem.

 

źródło: www.joskin.pl