Kalendarz_Zetora

Kalendarz Zetora 2019 już w sprzedaży

Subtelne piękno połączone z potęgą maszyn – taki jest tegoroczny kalendarz Zetora z limitowanej edycji. Tej publikacji nie powinni przegapić fani czerwonych ciągników. Kalendarze dostępne są w dwóch wersjach: produktowej oraz edycji limitowanej.

Obydwie wersje powstały w połowie września. Zdjęcia robiono w terenie, w okolicy Brna –  „rodzinnego” miasta kultowych czerwonych ciągników. W edycji limitowanej na 4 stronach  przedstawiono w sposób kreatywny, z przymrużeniem oka środowiska, w jakich można wykorzystywać moc, zwinność i odporność ciągników ZETOR. W roli głównej wystąpiły z nowym wzornictwem „gorące” jeszcze modele ze stajni ZETOR: MAJOR, CRYSTAL HD, FORTERRA HD i PROXIMA HS. Produktowy kalendarz Zetora liczy 12 stron i został osadzony w realiach, w jakich ciągniki zwykle znajdują swoje zastosowanie.  Wszystkie linie modelowe, można zobaczyć na łąkach, polach, w lasach, parkach, w dzień i w nocy.

Kalendarz produktowy ZETOR prezentuje naszą aktualną ofertę w prawdziwych plenerach, w terenie, w jakim można bez problemu wykorzystywać konkretne modele. W ten sposób chcemy podkreślić, że ciągniki ZETOR są niezawodnymi maszynami w każdej sytuacji, podczas wykonywania różnych czynności – mówi o pomyśle kalendarzy produktowych Petr Konštacký, dyrektor Działu ds. Sprzedaży i Marketingu ZETOR TRACTORS a. s.

Już po raz czwarty autorem i realizatorem kalendarzy był słowacki fotograf Martin Fridner. W limitowanej edycji pojawiły się modelki Andrea Zlesáková oraz Anna Szopa i Aneta Kalousková, które pozują w stroju rybaka.

Myślą przewodnią kalendarza jest użyteczność ciągników pokazana na przykładzie zajęć naszych dziewczyn, aktywnie spędzających czas na łonie przyrody. Tematy jak zwykle wybieraliśmy z przymrużeniem oka. Połączenie kobiecego piękna z pięknem lokalnej przyrody i elegancją mocnych maszyn przywołuje na myśl uniwersalność korzystania z ciągników w praktyce – mówi fotograf i autor kalendarzy Martin Fridner. Tym razem nie był to realistyczny montaż, ani praca w studio, ale autentyczny plener i prawdziwe fotografie. Projekt był szczególnie wymagający z powodu konieczności znalezienia odpowiedniego miejsca. Potrzebowaliśmy specyficzny typ terenu w stosunkowo niewielkiej odległości od Brna. Muszę przyznać, że okolice miasta zaskoczyły mnie swoją przyrodniczą różnorodnością. Była to dla mnie pouczająca i inspirująca podróż – dodaje Fridner.

Kalendarz Zetora ma już swoją tradycję, a każdy egzemplarz jest rozchwytywany przez kolekcjonerów. Co roku wydawane są one w dwóch wersjach. W edycji limitowanej, która w sposób artystyczny łączy kobiece piękno z mocą maszyn. Oraz w wersji produktowej, która koncentruje się na maszynach i ich wykorzystaniu. Na przykład kalendarz na rok 2016 otrzymał za produkcję fotograficzną nagrodę Fénix Content w 2015 roku. Kalendarze na 2019 rok są już dostępne w sklepie internetowym ZETOR i u autoryzowanych sprzedawców marki ZETOR.

źródło: Zetor