kamera_steyr_q-kms

Kamera Steyr Q-KMS nagrodzona

Na targach Demopark wyprodukowany przez markę STEYR system monitorowania ruchu krzyżowego Q-KMS został wyróżniony srebrnym medalem.

Kamera STEYR Q-KMS służy do eliminacji ograniczeń pola widzenia w przypadku, gdy przednie wymiary przekraczają 3,5 metra, lub gdy narzędzie zamontowane jest na przednim układzie zawieszenia podczas transportu drogowego. System ten zapewnia również doskonałą widoczność na skrzyżowaniach, wjazdach na drogi oraz w martwym polu.

W praktyce rozwiązanie to oferuje szereg korzyści. Podczas montażu na maszynie poszczególnych narzędzi nie jest wymagana konwersja systemu kamerowego. Możliwe jest również stosowanie systemu z ładowaczem czołowym. Ponadto, dzięki odpowiedniemu certyfikatowi niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego (TÜV), jest on zatwierdzony do użytku w pracach związanych z letnim i zimowym utrzymaniem dróg. Zarówno obudowa, jak i kamera wyposażone są w regulowany na podstawie temperatury system grzewczy do użytku w pracach z związanych z zimowym utrzymaniem dróg.

To rozwiązanie techniczne oferowane jest jako wyposażenie fabryczne i spełnia wymagania w zakresie funkcjonowania, obsługi, jakości obrazu i wyświetlania, zgodnie z oficjalnym niemieckim Dziennikiem Urzędowym Verkehrsblatt nr 23/2018-108. System składa się z dwóch kamer o 70-stopniowym kącie otwarcia, konsoli sterującej oraz monitora z wyświetlaczem picture-in-picture, zainstalowanego w kabinie w wygodnym dla użytkownika położeniu. Konsola sterująca umożliwia sterowanie systemem za pośrednictwem sygnałów haptycznych w podłokietniku Multicontroller. Do systemu można podłączyć dodatkowe kamery, np. kamerę cofania.

Jesteśmy naprawdę zaszczyceni tą nagrodą. Kolejny raz podkreśla ona, że nasze innowacje opracowywane są w sposób praktyczny i przekonujący dla ekspertów – mówi Jona Hormann, Key Account Manager Municipal/Forestry/Industry dla STEYR Niemcy.

źródło: STEYR