Kombajny Case IH serii 240 – kolejne udoskonalenia w modelach na rok 2016

 

Znane z delikatnego omłotu, najlepszych osiągów i najwyższej wydajności kombajny Axial-Flow serii 240 marki Case IH otrzymały niedawno dalsze udoskonalenia. Ulepszenia sugerowane przez inżynierów firmy i klientów wprowadzono w modelach z roku 2016. „Wciąż słuchamy opinii naszych europejskich klientów, a nasi inżynierowie wdrażają jak najwięcej ich pomysłów” – podkreśla August von Eckardstein, Product Marketing Manager Harvesting Technology w Case IH Europe.

 

Nowe, jeszcze lepsze zarządzanie słomą i nowy rozdrabniacz

Niektóre nowe, a niektóre przystosowane rozwiązania w kombajnach z nowej serii 240 umożliwiają na przykład jeszcze lepsze zarządzanie słomą. Inżynierowie z Case IH opracowali nowe rozwiązanie służące do osobnej regulacji położenia łopatek rozrzutnika słomy. Ta zmiana umożliwia doskonałe rozrzucanie nawet przy pracy z największymi hederami i zielonymi źdźbłami.

 

Wydajność, skuteczność i osiągi

W kombajnach 8240 i 9240 pojemność zbiornika ziarna wynosi standardowo 14400 litrów. W modelu 7240 standardem jest 11100 litrów. Jednak w modelu 7240 opcjonalnie dostępny jest również zbiornik o pojemności 14400 litrów, co dodatkowo zwiększa już i tak doskonałą wydajność tej maszyny,

 

„W kombajnach z serii 240 dostępna jest teraz sprawdzona, obrotowa rynna spustowa, również ze standardowym układem rozładunkowym” – wyjaśnia von Eckardstein. „Ułatwia to napełnianie odbieraczy ziarna i przyczep bez przesuwania przyczepy ani kombajnu, zapewniając większą wydajność, a jednocześnie łatwość obsługi. Ponadto wprowadzono zadaną nastawę, która zostaje automatycznie osiągnięta podczas rozładunku ziarna, a rynna obrotowa samodzielnie obraca się ku górze, gdy rozładunek zostanie zakończony. Dzięki temu cenne ziarno nie wysypuje się z końcówki rynny po załadunku. Aby ograniczyć obciążenia i zużycie części ślimaka wyładowczego podczas rozruchu, nasi inżynierowie zastosowali również oprogramowanie zapewniające delikatniejsze załączanie” – dodaje August von Eckardstein.

 

Ochrona gleby, precyzja i wygoda operatora

Case IH Axial Flow 8240 kombajny 2016 gasienice Kombajny Case IH serii 240   kolejne udoskonalenia w modelach na rok 2016

 

Z myślą o krajach, w których przepisy transportu drogowego dopuszczają ruch pojazdów o szerokości przekraczającej 3,5 m, Case IH wprowadził układ gąsienic amortyzowanych z nowymi, poszerzonymi gąsienicami. Oferta dodatkowych pasów obejmuje gąsienicę o szerokości 864 mm (34”) wyposażoną w osiem wałków zalanych olejem na jeden zespół, o długości całkowitej 2,09 m i maksymalnej powierzchni styku każdej gąsienicy z podłożem wynoszącej 1,8 m2. Pasy te zapewniają skuteczniejszą ochronę gleby i stanowią doskonałe rozwiązanie dla zarządców i właścicieli dużych gospodarstw rolnych lub firm wykonujących prace rolnicze na zlecenie

 

Kabinę można teraz wyposażyć w dwa nowe skórzane fotele z ogrzewaniem i wentylacją, zapewniające maksymalną wygodę w każdych warunkach i nowe, podświetlane pokrętła klimatyzacji ułatwiające ustawianie wygodnych parametrów pracy. Można również zamówić nową kamerę (dla ułatwienia jako jeden, pełny zestaw) dającą optymalną kontrolę nad kombajnem.

 

Case IH Axial Flow 8240 kombajny 2016 kabina Kombajny Case IH serii 240   kolejne udoskonalenia w modelach na rok 2016

 

Kombajny z nowej serii 240 można teraz zamówić w postaci fabrycznie przygotowanej do współpracy z układem telematycznym. Producent oferuje fabrycznie montowany modem, który zapewnia łączność w sieci komórkowej 3G oraz dwukierunkowe przesyłanie plików bez przenośnej pamięci USB. „Ponadto użytkownik może korzystać z funkcji NTRIP służącej do nadzorowania wszystkich danych kombajnu bez wychodzenia z biura w gospodarstwie ani z kabiny. Jednak ta funkcja wymaga zamontowania drugiego modemu dostępnego jako wyposażenie dodatkowe” – podsumowuje von Eckardstein.

 

 

Źródło: Case IH