Kompleksowa technologia dla uprawy ziemniaków firmy AVR

Kompleksowa technologia dla uprawy ziemniaków firmy AVR

AVR to belgijski producent maszyn do uprawy ziemniaków oraz innych roślin bulwiastych i okopowych. Jest to firma, która może pochwalić się ogromną tradycją i doświadczeniem związanym z projektowaniem i budową takich urządzeń. W swojej ofercie ma nie tylko maszyny do sadzenia, usuwania łęcin, zbioru, ale także do transportu, wyładunku, uprawy gleby pod plantacje ziemniaków oraz formowania pryzm. Wachlarz produktów jest niezwykle szeroki. Od wydajnych kombajnów samojezdnych do zbioru ziemniaków poprzez maszyny zaczepiane 1 i 2 rzędowe, zawieszane zaczepiane sadzarki na przenośnikach i pryzmownikach magazynowych kończąc.

Niewątpliwą zaletą produktów AVR jest ich różnorodność. Specyfika techniczna została przez producenta tak opracowana, aby jego maszyny były praktyczną alternatywą dla droższych marek obecnych na polskim rynku. Katalog opcji i wyposażenia pozwala na zbudowanie urządzeń funkcjonalnych o najlepszej relacji, jakości przekładającą się na cenę. AVR twierdzi, że jego misją jest dostarczanie plantatorom ziemniaków konkurencyjnych i nowoczesnych produktów, które dodatkowo wymagają mniejszych nakładów inwestycyjnych. Oferowane maszyny posiadają inteligentne rozwiązania, które podnoszą efektywność i wymagają zrównoważonych nakładów związanych z eksploatacją.

Historia AVR

AVR to firma, która może pochwalić się długą historią i doświadczeniem w budowie maszyn do uprawy ziemniaków w Europie. Została założona w 1849 r. w belgijskiej miejscowości Roeselare przez Alfonsa Vansteenkiste. Stąd nazwa przedsiębiorstwa AVR. Początkowo działało ono, jako kuźnia oraz wytwarzało ręczne narzędzia dla rolnictwa i ogrodnictwa. Przełom nastąpił po drugiej wojnie światowej, kiedy to został opracowany i wyprodukowany prosty jednorzędowy kombajn do zbioru ziemniaków. Pod koniec lat 60 – tych do AVR dołączył inżynier i konstruktor Norbert Nollet. Opracował kolejne wydajne modele kombajnów ziemniaczanych, które kopały dwa lub trzy rzędy redlin. Okazały się one rynkowym przebojem i cieszyły ogromną popularnością oraz uznaniem wśród rolników w Zachodniej Europie.

Produkcja kombajnów ziemniaczanych systematycznie wzrastała. W 1973 r. firma została przejęta przez Norberta Nollet, który doprowadził do rozbudowy fabryki. Rozwój przedsiębiorstwa spowodował w 1983 r. do podzielenia go na dwie odrębne firmy AVR-Tools i AVR-Machinery. Ta pierwsza zajęła się dystrybucją narzędzi ręcznych, z kolei druga skupiła się na projektowaniu i produkcji maszyn do uprawy i zbioru ziemniaków. Oferta stawała się coraz bardziej rozbudowana. Wprowadzono do niej nawet czterorzędowe kombajny samojezdne. Pod koniec lat 90 – tych XX w. producent zostaje przejęty przez holenderski holding Netagco BV. Tworzyła go sieć spółek zależnych, które zajmowały się produkcją i dystrybucją maszyn rolniczych. Oferowany był sprzęt do produkcji ziemniaków i pasz objętościowych. W 2003 r. holding upadł a firma AVR została ponownie przejęta przez rodzinę Nollet.

Aby zapewnić rolnikom najlepsze maszyny za pomocą, których mogą pewnie i bezpiecznie prowadzić uprawy oraz przechowywać cenne plony prowadzimy szeroko zakrojone badania doświadczalne prototypów naszych maszyn przed wprowadzeniem ich do produkcji seryjnej. Naszym celem jest oferowanie dobrze zaprojektowanych urządzeń, które będą wydajne i zapewnią najlepszą, jakość zbieranych ziemniaków – zapewnia Stefan Direckx, dyrektor działu sprzedaży i marketingu.

Sieć dilerska AVR

AVR dysponuje rozległą strukturą serwisową i dilerską w Europie i na Świecie. W różnych krajach zatrudnia około 130 pracowników. Firma obecna jest na rynkach ponad 40 państw a sieć sprzedaży tworzy ponad 105 dilerów. W naszym kraju oficjalnym i autoryzowanym dystrybutorem maszyn AVR jest firma Agro Sieć Maszyny. Oferuje wszystkie urządzenia do prowadzenia plantacji ziemniaków i ich zbioru. Dysponuje szerokim systemem sprzedaży oraz obsługi serwisowej i technicznej. Mechanicy polskiej firmy posiadają wszelkie certyfikaty i ukończyli wymagane szkolenia prowadzone przez belgijskich inżynierów. Dzięki nim Agro Sieć Maszyny uzyskała status autoryzowanego dilera belgijskiego producenta w Polsce.

Aktualnie w ofercie firmy Agro Sieć Maszyny znaleźć można maszyny marki AVR:

– dwurzędowa kopaczka LYNX

– kombajn jednorzędowy SPIRIT 6100

– kombajn dwurzędowy SPIRIT 5200, 6200, 9200

– czterorzędowy kombajn samojezdny PUMA 3

– maszyny uprawowe, formujące redliny GeForce, Multivator, Combi

– sadzarki zawieszane

– rozdrabniacze łęcin,

– kosze przyjęciowe CSB i FALCON

– pryzmownik magazynowy COBRA

– przenośnik taśmowy CTHV

– pryzmownik magazynowy CTHV

– podwójny poziomy przenośnik taśmowy CDVE

– separator kamieni i brył CSKS

 

źródło: Agro Sieć Maszyny