Kompletna gama opryskiwaczy Kverneland w nowej odsłonie

Kompletna gama opryskiwaczy Kverneland w nowej odsłonie

Kverneland oferuje nową, kompletną gamę zawieszanych i ciąganych opryskiwaczy polowych. Poza wprowadzeniem nowych modeli opryskiwaczy ciąganych, iXtrack T3 i iXtrack T4, również opryskiwacze zawieszane iXter oraz przedni zbiornik iXtra teraz w nowej kolorystyce oraz z nowymi funkcjami.

Opryskiwacze Kverneland są opracowywane w ścisłej współpracy z rolnikami, jako grupą najbardziej zainteresowaną produktem i dlatego są zaprojektowane do precyzyjnego, łatwego i ekonomicznego wykonywania zabiegów. Wysoka precyzja oprysku jest bardzo istotnym czynnikiem.

Opryskiwacze Kverneland mają nisko położony środek ciężkości oraz kompaktowe wymiary, które są korzystne przy wyższych prędkościach roboczych, zapewniają bezpieczny transport i ułatwiają garażowanie maszyny. Oznacza to stabilność na drodze, jak również na małych lub górzystych polach.

Ciągane opryskiwacze iXtrack T3 i iXtrack T4 oraz samojezdny iXdrive są wyposażone w płynnie amortyzowany równoległobok, który jest aktywny zarówno podczas pracy na polu jak i w trakcie transportu zapewniając doskonały komfort jazdy. Zawieszane opryskiwacze iXter posiadają belki o szerokościach roboczych od 12 do 30 metrów w kompaktowy sposób składane do pionu co zapewnia bezpieczne poruszanie się po drogach. Szerokość transportowa opryskiwaczy iXtrack T oraz iXter nie przekracza 2,55 m. Jedną z istotnych cech są również światła LED zapewniające lepszą widoczność na drodze.

Delikatna stabilizacja belki z ograniczonymi ruchami pionowymi minimalizuje odchylenia wysokości oprysku, zabezpieczając odpowiednie pokrycie roślin. Aktywna kontrola wysokości Boom Guide w opryskiwaczach Kverneland pomaga operatorowi w utrzymaniu wybranej wysokości oprysku, również w przypadku pochyłości na polu lub zmiennych parametrów uprawy. Dzięki czujnikom ultradźwiękowym na belce zapewnia najlepsze prowadzenie w najbardziej wymagających warunkach polowych.

Elektronika opryskiwacza Kverneland oferuje szeroką gamę urządzeń sterujących, które mogą zaspokoić potrzeby każdego rolnika. Zawieszany opryskiwacz iXter A można kontrolować za pomocą prostego sterownika EC lub sprawdzonego, łatwego w użyciu komputera opryskowego FMC. Gama iXter B może być sterowana tymi samymi urządzeniami, ale może być również wyposażona w system ISOBUS, co oznacza łatwe podłączanie i uruchamianie za pomocą IsoMatch Tellus GO lub PRO lub dowolnego innego terminalu z certyfikatem AEF. Zbiornik czołowy iXtra jest dostępny zarówno w wersji współpracującej z FMC jak i ISOBUS, aby spełnić specyficzne wymagania odbiorcy. Seria iXtrack T oraz iXdrive są standardowo w 100% kompatybilne z ISOBUS.

IsoMatch Grip, opracowany przez firmę Kverneland Group Mechatronics, zapewnia kontrolę pod opuszkami palców, co ułatwia sterowanie opryskiwaczem kompatybilnym z ISOBUS. Od 1 do 44 funkcji w 4 trybach może być swobodnie programowane przez operatora. Tak więc klient może zacząć od podstawowych funkcji i w razie potrzeby dodać kolejne później. Dzięki funkcji ISOBUS AUX-N joystick IsoMatch może być również używany do sterowania innymi narzędziami ISOBUS.

Aplikacja IsoMatch GEOCONTROL jest dostępna jako opcja w terminalach IsoMatch Tellus GO lub PRO. W połączeniu z odbiornikiem GPS spełnia potrzeby w zakresie łatwego, inteligentnego i wydajnego rolnictwa dzięki automatyzacji w zakresie kontroli sekcji oraz zmiennego dawkowania w oparciu o mapy lub we współpracy z czujnikami.

Opryskiwacze Kverneland zostały opracowane z myślą o optymalnej ochronie roślin z uwzględnieniem środowiska. Specyficzne cechy, dzięki którym opryskiwacze są łatwe do napełniania i dokładnego mycia, pozwalają zaoszczędzić koszty i jednocześnie zminimalizować wpływ na środowisko.

iXclean Pro jest następną generacją dobrze znanego automatycznego systemu zarządzania zaworami firmy Kverneland. Oznacza to, że wszystkie funkcje mogą być kontrolowane bezpośrednio z kabiny ciągnika za pomocą terminalu ISOBUS. Przełączanie pomiędzy napełnianiem, mieszaniem, napełnianiem belki, opryskiem, płukaniem, opróżnianiem i myciem zbiornika jest ekstremalnie proste: po prostu wystarczy wcisnąć przycisk

System wysokociśnieniowej cyrkulacji cieczy iXflow z pneumatycznym lub elektrycznym sterowaniem dyszami tworzy szybko reagujący system oprysku, dobrze dostosowany do wyższych prędkości roboczych i automatycznych funkcji GPS. iXflow-e z indywidualnym sterowaniem dysz i dowolnie programowalnymi sekcjami jest dostępny jako opcja w nowej serii iXtrack T.

 

Źródło: Kverneland