Kosiarki NOVACAT 352 i 352 ED nowe oblicze wydajności firmy Pöttinger .

 

 

Przy pomocy hydraulicznego cięgła dolnego kozioł zawieszenia zawsze daje się ustawić w prawidłowej, poziomej pozycji – niezależnie od geometrii podnośnika ciągnika. Dzięki temu z jednej strony zawsze zapewnione jest prawidłowe odciążenie, z drugiej zaś duży prześwit na uwrociu (50 cm wew.) i podczas transportu po drogach.

Do transportu kosiarka jest wychylna w tył pod kątem 90 stopni, co umożliwia uzyskanie mniejszej wysokości transportowej. Siłownik dwustronnego działania do wychylania w tył służy jednocześnie jako zabezpieczenie przeciw najazdowe. Przy uderzeniu w przeszkodę, kosiarka wychyla się w tył. W ten sposób jest optymalnie chroniona przez poważniejszymi uszkodzeniami. NOVACAT 352 ED można odciążyć hydraulicznie. Na ramie kosiarki jest zamontowany manometr, z którego można odczytać siłę odciążenia i w razie potrzeby skorygować ją przez zawór dwustronnego działania. W ten sposób zagwarantowane jest równomierne rozłożenie nacisku – podstawowy warunek ochrony paszy i darni.

poettinger novacat352big Kosiarki NOVACAT 352  i 352 ED nowe oblicze wydajności firmy Pöttinger .

Aby zagwarantować zawsze optymalne wykorzystanie szerokości roboczej kosiarki, również w przypadku NOVACAT 352 możliwe jest zamontowanie maszyny w dwóch różnych pozycjach na ramieniu (zawieszenie centralne): do pracy z 3 m lub 3,50 m szerokości kosiarka przednią; duże pole zachodzenia wzajemnego kosiarek. Kosiarka jest stabilizowana przez mały siłownik, przez co nie kołysze się. Umożliwia to obrót i zapewnia bezpieczeństwo i stabilność na uwrociu i podczas transportu. W NOVACAT 352 ED jest przewidziana pozycja montażowa, która w kombinacji z kosiarką przednia 3,50 m daje założenie do 56 cm. Kosiarka jest stabilizowana przez mały siłownik. Stabilne ustawienie maszyny ułatwia obrót i zapewnia bezpieczeństwo na uwrociu i podczas transportu.

poettinger novacat 352edbig Kosiarki NOVACAT 352  i 352 ED nowe oblicze wydajności firmy Pöttinger .

NOVACAT 352 ED wyposażony w nowy spulchniacz ED odkłada luźny, równomierny pokos: nowa ustawienie kierownic pokosu i zaokrąglona forma pokrywy spulchniacza zapewniają perfekcyjny przepływ paszy i szybkie, równomierne schnięcie. Stalowe palce z amortyzatorami gumowymi charakteryzują się duża wytrzymałością. Konserwacja jest bardzo łatwa: paski klinowe są widoczne z zewnątrz, a łożyskowanie rotora wyposażone jest w przewody smarowania wychodzące na zewnątrz.

W firmie Pöttinger przyjazny serwis ma duże znaczenie: wałki przegubowe mała długie interwały smarowania (150h) a dostępność belki koszącej do szybkie i łatwej wymiany ostrzy jest optymalna dzięki składanej osłonie.

Nowa kosiarka tylna NOVACAT 352 gwarantuje też prawidłowe formowanie pokosu w każdych warunkach pracy. Oferowane cztery możliwości formowania pokosu do wyboru: szerokie rozłożenie pokosu bez tarczy pokosu, zewnętrzne tarcze pokosu (opcja), obustronne tarcze pokosu lub dodatkowe tarcze pokosu.

 

Źródło: Pöttinger