Kramer wprowadza w pełni hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu „Smart Attach”

Kramer-Werke GmbH przedstawia nowy w pełni hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu. Dzięki temu firma Kramer będzie mogła w przyszłości zagwarantować, że spontaniczne przerwy spowodowane zmianą osprzętu nie będą już miały wpływu na zaplanowany proces pracy – pełna elastyczność przy zachowaniu maksymalnej wydajności pracy.

W celu większej wydajności, skuteczności i bezpieczeństwa Kramer prezentuje innowacyjny rozwój znanej płyty szybkiej wymiany osprzętu do w pełni hydraulicznego systemu szybkiej wymiany osprzętu „Smart Attach”. Tutaj jeszcze mocniej skupiono się na potrzebach klientów i w ten sposób stworzono elementarne i przyszłościowe zalety. Znana płyta szybkiej wymiany osprzętu firmy Kramer należy do standardowego wyposażenia ładowarek kołowych od 1963 roku i do dziś jest absolutnie skutecznym systemem. Sprawdzone mocowanie stanowi podstawę do dalszego rozwoju teraz w pełni hydraulicznego systemu szybkiej wymiany osprzętu „Smart Attach”. Wymiary obu systemów szybkiej wymiany osprzętu są identyczne, dzięki czemu można nadal stosować istniejący osprzęt dodatkowy.

Kramer1 Kramer wprowadza w pełni hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu „Smart Attach”

Osprzęt dodatkowy z napędem hydraulicznym może być podłączany do nowego systemu bez wysiadania i wsiadania, ponieważ obwód hydrauliczny jest podłączany automatycznie. W ten sposób osprzęt dodatkowy jest blokowany za pomocą przycisku, za pomocą bezpiecznej obsługi dwoma rękami, oraz sprzęgane hydraulicznie z automatycznym odciążeniem. Zintegrowany w zespole sprzęgającym wskaźnik blokady (zielony) informuje w każdej chwili, czy osprzęt dodatkowy jest prawidłowo i bezpiecznie połączony z maszyną. W przypadku wszystkich maszyn, które są już wyposażone w nową płytę szybkiej wymiany osprzętu, na wyświetlaczu pojawia się również odpowiednia lampka kontrolna. Szczególną cechą nowego i opatentowanego systemu „Smart Attach” jest jego pełna elastyczność. Z jednej strony można nadal stosować osprzęt dodatkowy bez funkcji hydraulicznej i osprzęt z konwencjonalnym hydraulicznym systemem podłączania. Z drugiej strony, klienci mają również możliwość odpowiedniego doposażenia starego osprzętu dodatkowego lub zastosowania nowego osprzętu dodatkowego, który jest już fabrycznie dostosowany do systemu szybkiej wymiany osprzętu Smart Attach, z dotychczas znaną płytą szybkiej wymiany osprzętu. To elastyczne rozwiązanie jest unikalne na rynku. Dodatkowo opatentowany system z pływającym łożyskiem sprzęgła zapewnia brak zużycia mocowania. Dane dotyczące wydajności maszyn pozostają na absolutnie najwyższym poziomie, nawet w połączeniu z nowym systemem szybkiej wymiany osprzętu „Smart Attach”. W ten sposób firma Kramer nie tylko dba o to, aby zaplanowany proces pracy nie musiał być ciągle przerywany, ale również zdobywa punkty dzięki temu, że użytkownik może zawsze szybko i bezpiecznie użyć odpowiedniego osprzętu dodatkowego do danego zastosowania, ponieważ czas to pieniądz. Przysłowie to w pełni odnosi się do rolnictwa. Dzięki nowemu, w pełni hydraulicznemu systemowi szybkiej wymiany osprzętu „Smart Attach” można w razie potrzeby szybko i łatwo zmienić często powszechnie stosowaną, ale nie zawsze optymalnie działającą łyżkę chwytakową do kiszonki na łagodniejszy kolec do beli. Ta pełna kompatybilność z maksymalną wydajnością pracy zapewnia w efekcie końcowym ukierunkowany na cel wzrost efektywności.

Ponadto firma Kramer dostarcza deklarację zgodności CE dla całego systemu, zarówno po stronie maszyny, jak i po stronie osprzętu dodatkowego. Początkowo system ten będzie oferowany jako opcja w dużych maszynach serii 5 (KL33.5, KL36.5 i KL38.5) oraz w niektórych maszynach serii premium Kramer – serii 8 (KL37.8, KL41.8, KL43.8, KL30.8T i KL35.8T). Oprócz osprzętu dodatkowego już wyposażonego do tego celu, dostępne są również odpowiednie zestawy modernizacyjne, które umożliwiają wyposażenie istniejącego osprzętu w system. Dzięki temu innowacyjnemu i przyszłościowemu rozwojowi, jakim jest w pełni hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu „Smart Attach”.

 

maxresdefault Kramer wprowadza w pełni hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu „Smart Attach”

 

Źródło: Kramer