KUHN MERGE-MAXX 900 – zgrabiarka z przenośnikiem taśmowym

 

Tą maszyną jest MERGE-MAXX 900, zgrabiarka z przenośnikiem taśmowym. Rośliny są w delikatny sposób podbierane na szerokości roboczej 9 m i transportowane na bok maszyny za pomocą przenośnika taśmowego. Istnieje możliwość formowania pojedynczego wału pokosu z szerokości roboczej 21 m, co daje możliwość dostosowania maszyny nawet do najwydajniejszych pras i innych maszyn zbierających. Układanie pokosu z tak dużej szerokości roboczej jest również pożądane przy późnych, rzadkich pokosach.

kuhn merge maxx 004 KUHN MERGE MAXX 900   zgrabiarka z przenośnikiem taśmowym

3 sekcje maszyny pracują niezależnie, co pozwala na dokładne kopiowanie nierówności terenu. Wał pokosu może być formowany z lewej lub prawej strony, a także po środku maszyny jeżeli zdemontowana zostanie jej środkowa sekcja. Maszyna doskonale dostosowuje się do każdych warunków pracy: pierwszego czy późniejszych pokosów, jak również do techniki zbioru: prasami lub przyczepami zbierającymi itd.

kuhn merge maxx 003 KUHN MERGE MAXX 900   zgrabiarka z przenośnikiem taśmowym

Rośliny przenoszone na taśmie, nie są skręcane i spadają swobodnie na podłoże, formując jednolity i przewiewny pokos, który zapewnia swobodną cyrkulację powietrza i dosychanie roślin. Największą zaletą tej technologii jest optymalizacja zbioru paszy, która eliminuje bezwzględną konieczność zgrabiania paszy bezpośrednio przed zbiorem prasą lub przyczepą. Innymi słowy, praca z Merge-Maxx jest mniej stresująca.

kuhn merge maxx 002 KUHN MERGE MAXX 900   zgrabiarka z przenośnikiem taśmowym

Zgrabiarka MERGE-MAXX 900 posiada bardziej zwartą budowę i jest bardziej zwrotna w porównaniu ze zgrabiarką karuzelową. Wymiary w pozycji roboczej są porównywalne do średniej wielkości zgrabiarki dwukaruzelowej. W pozycji transportowej, wysokość maszyny wynosi 3.70 m, a przestawienie do transportu nie wymaga od operatora opuszczania kabiny ciągnika, żadne elementy nie są demontowane.

 

KUHN Maszyny Rolnicze Sp. z o.o