KUHN – rozdrabniacz WS BIO do roślin energetycznych

 

Rozdrabniacze o symbolach WS 280 BIO i WS 320 BIO to rozdrabniacze montowane z przodu ciągnika. Maszyna jest produkowana w dwóch szerokościach roboczych: 2,80 i 3,20 m. Rozdrabniacz WS BIO układa rozdrobnioną masę w pas o szerokości odpowiadającej podbieraczowi w prasie rolującej lub kostkującej, stanowiąc tym samym idealne rozwiązanie do pracy w kombinacji z tymi właśnie maszynami. Mniejsza liczba przejazdów to niższe koszty pozyskania biomasy.

kuhn wsbio 2big KUHN   rozdrabniacz WS BIO do roślin energetycznych

Maksymalne wykorzystanie roślin energetycznych

Podczas jednego przejazdu rośliny są rozdrabniane i prasowane w bele okrągłe lub prostopadłościenne. Z punktu widzenia ilości pozyskiwanej masy, praca rozdrabniacza WS BIO jest bardziej efektywna w porównaniu z innymi metodami zbioru roślin energetycznych. W przypadku WS BIO wysokość cięcia wynosi 8 cm (sieczkarnia tnie na wysokość 20 cm), co pozwala uzyskać maksymalną wydajność z plantacji.

Łatwe pobieranie roślin

Aby zapewnić lepsze chwytanie roślin energetycznych, które zwykle są wysokie i rosną bardzo gęsto, rozdrabniacz jest wyposażony w przednią osłonę i hydraulicznie regulowaną rolkę. Rozdrabniacz WS BIO nadaje się do zbioru wszystkich typów roślin.

Jeden przejazd, dwie czynności

Układanie rozdrobnionej masy w wąski pas jest możliwe dzięki ślimakowi znajdującemu się za rotorem. Jest on napędzany silnikiem hydraulicznym podłączonym bezpośrednio do ciągnika. Prędkość robocza może być dopasowana do warunków pracy (ilość materiału, prędkość jazdy). Rozdrobniony materiał jest równomiernie wyrzucany przez otwór znajdujący się pośrodku tylnej części rozdrabniacza. Zapobiega to zgniataniu go przez koła ciągnika. Belowanie, wykonywane podczas tego samego przejazdu lub później, jest dzięki temu znacznie łatwiejsze.


źródło: KUHN – Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.