Kultywator Germinator Pro Kongskilde – nowa jakość uprawy przedsiewnej

Pomysł na nową serię Germinator Pro z firmy Kongskilde polega na zaoferowaniu rozwiązania służącego do przygotowania wysokiej jakości warstwy siewnej po orce.

Plon uzyskany z upraw o wysokiej wartości, takich jak buraki cukrowe, cebula i tym podobne uprawy, jest ściśle skorelowany z przygotowaniem warstwy siewnej. Wyższe ceny upraw zazwyczaj powodują dodatkowe zapotrzebowanie na uzyskanie maksymalnego plonu z każdej uprawy.

Germinator Pro jest narzędziem służącym do uzyskania optymalnej warstwy siewnej w jednym przebiegu, zapewniając idealne warunki do kiełkowania nasion.

Stworzenie jednolitej warstwy siewnej zapewnia szybkie i równomierne kiełkowanie uprawy. Ze względu na bardzo równomierny wzrost upraw, również późniejsza ochrona roślin może być lepiej zaplanowana, aby uzyskać najwyższy efekt przy najniższych nakładach.

Nowy Germinator Pro działa na tej samej unikalnej zasadzie co znane urządzenie Germinator, które firma Kongskilde sprzedaje od wielu lat z powodzeniem. Nadszedł właściwy moment, aby odnowić ten zrealizowany już pomysł, wprowadzając nowy kultywator, który odpowiada wymogom dzisiejszego rolnictwa i wielkościom stosowanych dziś ciągników.

kongskilde germinator pro 1 Kultywator Germinator Pro Kongskilde   nowa jakość uprawy przedsiewnej

Pięć stref roboczych

Kultywator jest podzielony na 5 sekcji roboczych.

  1. Najpierw nowa elastyczna belka, sterowana hydraulicznie, wyrównuje glebę przed pierwszym walcem głębokości. Ten z kolei wygładza nierówności warstwy uprawnej, co powoduje, że sekcja robocza działa płynnie i precyzyjnie.

  2. Wytrzymały przedni wał kruszący o średnicy Ø320 mm precyzyjnie kontroluje głębokość pracy sekcji roboczej.

  3. Nowe proste zęby Kongskilde Vibro Super G, ułożone w piec rzędów o rozstawie 6 cm, zapewniają stuprocentową uprawę i mieszanie profilu glebowego.

  4. Tylna płyta wyrównująca zapewnia lekkie wyrównanie otwartej gleby po przejściu sekcji z zębami, pozostawiając całkowicie równą powierzchnie.

  5. Rozwiązanie z podwójnym walcem z tyłu zapewnia kruszenie i utwardzanie gleby. Oferowane są różne kombinacje wałów dostosowane do lokalnych warunków i wymagań związanych z kruszeniem i utwardzaniem gleby.

Indywidualne sekcje robocze

Sekcje robocze, w liczbie od 4 do 6, są indywidualnie zawieszone pod ramą główną, stanowiąc część unikalnego, hydraulicznego systemu zawieszenia, który pozwala każdej sekcji podążać bardzo precyzyjnie za konturem gleby. Oznacza to, że można osiągnąć wybraną głębokość roboczą na całej szerokości roboczej.

Wysoka wydajność

Germinator Pro firmy Kongskilde to wysokiej wydajności system do uprawy gleby. Zasada inteligentnego składania sekcji bocznych umożliwia łatwe przemieszczanie się pomiędzy polami, a także bezpieczny transport drogowy. Optymalna prędkość robocza to 10-12 km/h, co wymaga mocy około 30-35 KM na metr szerokości roboczej.