opryskiwacz ciągany iXtrack T3

Kverneland iXtrack T3 – krótki i kompaktowy

Kverneland iXtrack T3 to nowy ciągany opryskiwacz norweskiego producenta, który został po raz pierwszy zaprezentowany na wystawie Agritechnica 2017 w Hannoverze. Dzięki inteligentnej, kompaktowej konstrukcji i pojemnościom zbiorników 2600 i 3200 litrów w połączeniu z wysoką technologią, iXtrack T3 spełnia wymagania rolników stawiane opryskiwaczom dzisiaj i w przyszłości!

Krótki i kompaktowy – Kverneland iXtrack T3 został opracowany we współpracy z rolnikami i zaprojektowany ze skupieniem na łatwości obsługi dla operatora oraz krótkiej, kompaktowej konstrukcji połączonej z zaawansowaną technologicznie elektroniką – mówi Alexander Sassenberg, dyrektor sprzedaży i marketingu.

Nowa konstrukcja zbiornika

Dzięki nowej konstrukcji zbiornika panel zaworów sterujących został przeprojektowany z myślą o większej wygodzie użytkownika. Ujście zbiornika znajduje się w pobliżu pompy i dzięki krótkim wężom zminimalizowano ilość resztek cieczy. iXclean Pro to kolejna generacja dobrze znanego systemu automatycznego zarządzania zaworami firmy Kverneland. Oznacza to, że wszystkie funkcje mogą być sterowane z kabiny. Przełączanie między napełnianiem, mieszaniem, opryskiwaniem, rozcieńczaniem i płukaniem zbiornika jest obecnie proste: wystarczy nacisnąć przycisk.
iXtrack T3 posiada centralną ramę wykonaną ze wzmacnianej stali, znanej również pod nazwą HSLA (High Strength Low Alloyed), która ma większą elastyczność i wytrzymałość. Rama jest nitowana, a nie spawana, co sprawia że konstrukcja jest solidna i mocna. Opryskiwacz ma niski środek ciężkości i kompaktowe wymiary umożliwiające wyższą prędkość roboczą, bezpieczny transport i łatwe parkowanie.

Zawsze amortyzowany równoległobok

Kverneland iXtrack T3 jest wyposażony w płynnie amortyzowany równoległobok, który jest aktywny podczas pracy na polu i w transporcie. Równoległobok łączy optymalną stabilność z wyważeniem belki i ograniczonym ruchem pionowym w celu zminimalizowania odchyleń wysokości podczas opryskiwania, zapewniając w ten sposób prawidłowe pokrycie upraw środkiem ochrony. W pozycji transportowej belki aluminiowe HSA lub stalowe HSS z łatwością składają się na nowo zaprojektowany zbiornik i pozostają daleko od kabiny ciągnika. Skutkuje to szerokością transportu wynoszącą 2,55 m oraz wysokością na poziomie 3,20 m, która wraz z nisko położonym środkiem ciężkości zapewnia doskonałą stabilność.
iXtrack T3 wyposażony w system zarządzania ErgoDrive, który pozwala na uwrociach za pomocą jednego przycisku aktywować funkcje belki opryskowej oraz sterowania osią. Opcjonalna funkcja GEOLIFT® na terminalu IsoMatch Tellus PRO może być w pełni zautomatyzowana w oparciu o położenie GPS.
Opryskiwacz iXtrack T3 może być wyposażony w mocne stalowe belki HSS o szerokościach od 18 do 30 metrów. Profil belki HSS łączy w sobie minimalną masę z maksymalną wytrzymałością i stabilnością. Zaawansowana technologicznie 21 lub 24-metrowa aluminiowa belka HSA chroni uchwyty dysz wewnątrz profilu i jest łatwa do czyszczenia. Klejenie aluminium zamiast spawania zmniejsza wagę i zapewnia niezwykłą wytrzymałość.

Prowadzenie w dobrym kierunku

Dzięki regulowanej osi rozstaw kół można łatwo zmieniać co 5 centymetrów w zakresie od 1,50 do 2,25 metra. iXtrack T3 oferuje skrętną oś zamiast zwykle kierowanego dyszla,  co pozwala osiągnąć stabilność w warunkach pagórkowatych. Pojedyncza, centralna rama i specjalnie ukształtowane ramiona równoległoboku stwarzają przestrzeń dla opon o wysokości nawet do 1,9 m i umożliwiają maksymalny kąt skrętu 32 stopnie. Zapewnia to maksymalne możliwości kierowania przy niewielkim promieniu skrętu, nawet przy rozstawie kół 1,50 m. Kombinacja wąskich, ale wysokich opon jest idealna w uprawach rzędowych w celu zmniejszenia ugniatania gleby. Uniwersalny zaczep jest łatwy do przestawienia z położenia górnego na dolne lub odwrotnie, w zależności od zaczepu ciągnika. Elastyczny i stabilny na drodze, a także na małych polach i w warunkach pagórkowatych!

Zaawansowana elektronika dla wygody użytkownika

Seria Kverneland iXtrack T3 jest standardowo w 100% kompatybilna z ISOBUS. To pozwala na łatwe podłączeniedo komputerów IsoMatch Tellus GO, IsoMatch Tellus lub IsoMatch Tellus PRO czy dowolnego ertyfikowanego terminalu. Nowo opracowane oprogramowanie iXspray z intuicyjnym interfejsem dotykowym gwarantuje przyjazną dla użytkownika obsługę opryskiwacza. Nowy joystick IsoMatch Grip zapewnia kontrolę całego opryskiwacza opuszkami palców, co ułatwia sterowanie opryskiwaczem. Można zaprogramować do 44 funkcji podzielonych na 4 tryby, aby zaspokoić wszystkie potrzeby związane ze sterowaniem opryskiwaczem. Operator można funkcje swobodnie programować, zaczynając od podstawowych funkcji,  w miarę potrzeby dodawać kolejne.
Aplikacja IsoMatch GEOCONTROL jest dostępna jako opcja na terminalach IsoMatch Tellus GO, IsoMatch Tellus lub IsoMatch Tellus PRO. System recyrkulacji cieczy iXflow z pneumatycznym lub elektrycznym sterowaniem dysz tworzy szybko reagujący mechanizm oprysku. Szczególnie przydatny przy wysokich prędkościach roboczych i automatycznych funkcji opartych o GPS. Kontrola pojedynczych dysz GEOSPRAY® będzie dostępna jako opcja od wiosny 2018.

IsoMatch FarmCentre dla maksymalnej kontroli

IsoMatch FarmCentre to rozwiązanie telematyczne wspierające wymianę danych pomiędzy „polem” i „farmą”. Śledzenie ruchu pojazdów w czasie rzeczywistym i analizowania danych maszyn to korzyści związane z rolnictwem precyzyjnym. Na przykład doradca ds. upraw może wysłać zadanie dotyczące zmiennego dawkowania za pośrednictwem aplikacji internetowej FarmCentre do terminalu w ciągniku, gdzie operator może zrealizować zadanie bezpośrednio na polu. Po zakończeniu pracy to samo zadanie można odesłać do aplikacji internetowej w celu dokumentacji lub raportowania, zapewniając pełną kontrolę i przegląd działalności. Dodatkowo, jeśli w opryskiwaczu wystąpi błąd lub awaria, alert zostanie wysłany bezpośrednio do aplikacji internetowej FarmCentre, dzięki czemu można szybko podjąć odpowiednie działania.
iXtrack T3 oferuje wszechstronność, aby spełnić wymagania rolnika w zakresie opryskiwania dziś i w przyszłości.

źródło: Kverneland