Kverneland Kultistrip – nowe modele składane hydraulicznie

Przez ostatnie dwa lata Kverneland Kultistrip sprawdził się na różnych gospodarstwach i warunkach glebowych w całej Europie. Od twardych i gliniastych gleb w Wielkiej Brytani do lekkich i piaszczystych gleb na Węgrzech, rolnicy byli pod wrażeniem dobrego wykonania i rezultatów pracy maszyną Kultistrip. Dzięki specjalnemu układowi różnych stref roboczych, Kverneland Kultistrip gwarantuje perfekcyjnie uprawione pasy, wykonywane przy dużych prędkościach roboczych z wysoką wydajnością. Opcjonalnie istnieje możliwość aplikacji różnego rodzaju nawozu w jednym przejeździe razem z uprawą gleby, co sprawia, że Kverneland Kultistrip jest bardziej ekonomiczną maszyną i oferuje rolnikowi w jego gospodarstwie nowe możliwości w systemie zarządzania nawozem.

 

Model Kultistrip dostępny jest tak, jak do tej pory z ramami sztywnymi w szerokościach roboczych 3.0, 4.5 i 6.0 m z możliwością rozstawu rzędów od 45 do 80 cm zgodnie z wymaganiami klienta. Tak więc możliwe są konfiguracje od 4 do 12 rzędów w zależności od szerokości roboczej, w tym również nieparzyste liczby rzędów są możliwe z Kverneland Kultistrip.

 

W celu połączenia dużej szerokości roboczej z szybkim oraz bezpiecznym transportem, Kverneland wprowadził do oferty nową generację modeli składanych hydraulicznie. Kverneland Kultistrip 4500F i 6000F jest dostępny odpowiednio w szerokościach roboczych 4.5 i 6.0 m ze wszystkimi możliwymi rozstawami i liczbą rzędów. Możliwe są kombinacje z 6 lub 8 rzędami np. dla kukurydzy oraz z 10 lub 12 rzędami np. dla buraka cukrowego.

 

Nowa rama składana hydraulicznie ma bardzo mocną konstrukcję, co umożliwia bezproblemową pracę w najcięższych warunkach oraz przy dużej sile uciągu. Z drugiej strony, dzięki kompaktowej konstrukcji ramy i sekcji roboczych Kultistripa, zapotrzebowanie na udźwig jest bardzo małe w porównaniu do całkowitej wagi maszyny.

Nowa rama Kultistripa jest składana hydraulicznie na 3 sekcje, a szerokość transportowa wynosi poniżej 3.0 m. W celu zapewnienia bezpiecznego transportu przy wysokich prędkościach boczne sekcje są blokowane hydraulicznie, a uchwyty równoległoboczne złożonych sekcji roboczych są blokowane mechanicznie.

 

Zarówno z ramami sztywnymi, jak i składanymi hydraulicznie, Kverneland Kultistrip może być wyposażony w zestaw do aplikacji różnego rodzaju nawozu granulowanego lub w zestaw do aplikacji gnojowicy. Głowica dystrybucyjna do aplikacji nawozu lub gnojowicy jest zamontowana z tyłu maszyny, co gwarantuje optymalne i równe rozdzielanie tego materiału na poszczególne rzędy.

 

hqdefault Kverneland Kultistrip   nowe modele składane hydraulicznie

 

źródło: Kverneland