Ładowarka Fendt Cargo T740 nagrodzona Złotym Medalem na targach Agrotech 2023

Podczas Targów Techniki Rolniczej Agrotech 2023 w Kielcach przyznano Złote Medale i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych maszyn uznanie zdobyła ładowarka teleskopowa Fendt Cargo T740 produkowana przez fabrykę maszyn SENNEBOGEN.

Ładowarka napędzana jest silnikiem Cummins F3.8 o mocy 100 kW. Za przeniesienie napędu odpowiedzialna jest przekładnia CompactDrive z osiową pompą wielotłokową o wychyleniu 45o. Prędkość maksymalna ładowarki Fendt Cargo to 40 km/h.


Podnoszona kabina Cargo T740 jest w standardzie i wpływa na całą konstrukcję i filozofię maszyny. Nie ma już potrzeby maksymalnego obniżania maski silnika i punktu mocowania wysięgnika, aby poprawić widoczność do tyłu i na prawą stronę. Wystarczy podnieść kabinę. Nawet niewielkie podniesienie kabiny aktywuje pracę akumulatora gazowego na siłowniku podnoszenia – amortyzowana kabina to komfort i bezpieczeństwo pracy.

Fendt Cargo T740 Agrotech 2023 Ładowarka Fendt Cargo T740 nagrodzona Złotym Medalem na targach Agrotech 2023


Obsługa maszyny odbywa się za pomocą joysticka wielofunkcyjnego zintegrowanego z fotelem operatora – brak ruchów względnych. Kolorystyczna koncepcja kodowania Fendt czyni maszynę bardziej czytelną dla operatora Fendt.


Wysięgnik zamocowany idealnie na środku maszyny za pomocą szerokich łożysk, zamknięta konstrukcja pod wysięgnikiem zabezpiecza pozostałe elementy przed zanieczyszczeniami.

Ośmiokątne ramie teleskopu posiada większą odporność na skręcanie. Jednocześnie dzięki jego budowie następuje samocentrowanie wysięgnika, a klocki ścieralne zainstalowane są w kierunku działania sił, co zapewnia im lepsze trzymanie.


Do podnoszenia łyżki wykorzystywana jest kinematyka Z, jak w ładowarkach kołowych. Dzięki temu rozwiązaniu siła zrywania Cargo T740 wynosi aż 65 kN. Dla zapewnienia dużego bezpieczeństwa ładowarka wyposażona jest standardowo w system przeciążeniowy. Dla szybkiej i dokładnej pracy maszyna została wyposażona również w system automatycznego powrotu czerpaka.


Dodatkowe wyjścia hydrauliczne czy też zaczepy możemy wykorzystać w różnych pracach w gospodarstwie. Ładowarka może podnosić ładunki do 4000 kg na wysokość 7,7m.

 

Źródło: Fendt