Lely Tigo PR – przyczepy wszechstronne

 

Modele Tigo PR łączą w sobie nowe funkcje Tigo XR, takie jak ruchoma ściana przednia, ze sprawdzoną ładownością Tigo R Profi. Dzięki kompaktowej budowie, dużej ładowności i konstrukcji bezpiecznej dla zbioru przyczepy Tigo XR i Tigo PR są znakomite dla wielkich gospodarstw hodowlanych i usługodawców.

Lepsza wydajność załadunku i poprawa jakości paszy

Zbiorowi pasz zawsze towarzyszy jeden główny cel: osiągnięcie optymalnej jakości paszy, aby zapewnić wysoką produkcję mleka i mięsa. Przyczepy Tigo są doskonałe pod względem jakości zbioru i cięcia paszy. Krawędzie palców o szerokości 25 mm i minimalny rozstaw noży gwarantują najlepsze rezultaty. Kanał podający za rotorem jest znacznie krótszy, co oznacza, że materiał jest szybciej ładowany w skrzyni przyczepy, a zebrana pasza ma minimalny kontakt z elementami stalowymi.

Przemyślana kompaktowość
Koncepcja tej wyjątkowej przyczepy samozbierającej do transportu pasz ma swoje źródło w modelu Lely Tigo XR, który firma Lely wprowadziła w ubiegłym roku. Unikatowa ruchoma ściana zapewnia użytkownikom zwiększenie objętości przestrzeni załadunkowej o dodatkowe 6 m3, dzięki czemu przyczepa jest krótsza od przyczep porównywalnych o takiej samej pojemności. Ciężar jest rozmieszczony w przemyślany sposób, co sprawia, że przyczepę lepiej prowadzi się na drodze.

lely tigo pr 70 430x250 Lely Tigo PR   przyczepy wszechstronne

Optymalna wygoda konserwacji, centralna blokada zespołu tnącego
Nowy zespół tnący posiada 40 noży, które można łatwo odchylić na bok za pomocą panelu ciągnika lub za pomocą dwóch przycisków z lewej strony przyczepy. Nie jest konieczne używanie żadnych narzędzi i nie ma poluzowanych śrub. Nowa blokada centralna odbezpiecza wszystkie noże jednocześnie. Noże można następnie łatwo wymontować bez użycia narzędzi.

Dobry start podczas rozładunku
Początek rozładunku to najbardziej krytyczny moment pracy przyczepy samozbierającej, ponieważ należy poruszyć cały ładunek. W zależności od modelu ściana przyjmuje na siebie 10-15% ładunku. Oznacza to, że podłoga jest znacznie mniej obciążona i przenośnik podłogowy nie musi być uruchamiany. Kiedy podłoga zaczyna się przesuwać, ruchoma ściana razem z ładunkiem przechylają się w tył, wypychając cały ładunek.

Mini Combi
Lely Tigo PR to przyczepy samozbierające do zbioru i transportu pasz opracowana z myślą o usługodawcach działających na niewielką skalę, którzy chcą wykorzystać możliwości prawdziwej przyczepy samozbierającej. Dzięki opcjonalnej pokrywie kanału podającego przyczepy mogą być wykorzystywane także do transportu. Dzięki temu Lely Tigo PR jest przyczepą niezwykle wszechstronną.

źródło: Lely