Lely Tigo XR – nowa seria przyczep samozbierających


Duża ładowność a jednak kompaktowa przyczepa.

Po napełnieniu Tigo XR, przyczepa samozbierająca prezentuje swój największy atut. Przednia ściana przesuwa się do przodu i tworzy tym ruchem 6m3 dodatkowej przestrzeni do ładunku. Rezultat: ze względu na dodatkową przestrzeń przyczepa może być o metr krótsza niż porównywalne modele, zapewniając jednocześnie o wiele lepszy rozkład masy. Podczas zbierania paszy przednia zagroda jest zawsze pochylona do przodu, co umożliwia operatorowi dobry widok na to co się dzieje w przyczepie.

Łatwa regulacja zgniotu

Ze względu na duże różnice w uprawach jest to absolutnie konieczne, aby móc regulować zgniot w celu utrzymania wartości odżywczej i struktury. Jeśli przednia zagroda jest nieco przechylona do przodu, przeciwciśnienie jest redukowane, aby uniknąć „przeróbki” roślin mokrych i ciężkich; przemieszczenie przedniej zagrody o kilka stopni do tyłu powoduje powiększenie ciśnienia zagęszczania przy obchodzeniu się z suchymi i odpornymi na uszkodzenia machaniczne roślinami.

Dobry początek rozładunku

Początek rozładowania przyczepy jest najbardziej krytycznym momentem, ponieważ cały ładunek musi być uruchomiony. Zależnie od modelu, przednia zagroda mieści od 10% do 15% plonu. To oznacza mniejsze obciążenie podłogi. Łańcuch podłogowy jest odciążony i nie musi tyle ciężaru poruszać na początku. W momencie uruchomienia łańcucha podłogowego, przednia zagroda pochyla się razem z paszą do tyłu i w tym procesie pcha całą masę paszy w przyczepie.

Szersza nadbudowa, szerszy podbieracz, szerszy rotor

Aby ułatwiać ładowanie podczas zbierania paszy i umożliwić lepsze wykorzystanie szerokiej przyczepy, otwór ładowania został rozszerzony o 20 cm. Przez rozszerzenie sprawdzonego rotora 800 mm Tigo i podbieracza perfekcyjna wydajność upraw jest gwarantowana. Dokładna szerokość robocza bezkrzywkowego podbieracza wynosi do 200 cm, co zapewnia optymalną łatwość obsługi. Rozszerzony rotor jest wyposażony w 45 noży. Nowe modele Tigo XR wyposażone są w centralne blokowanie noży.

Efektywny zbiór upraw

Modele Tigo są dobrze znane z szerokich zębów rotora jak i z minimalnych odstępów co zapewnia optymalne rezultaty cięcia. W dodatku konstrukcja kanału wylotowego za rotorem została znacznie obniżona, co powoduje, że pasza jest szybciej dostarczona do środka przyczepy. Kombinacja szerokich zębów rotora i krótkiego kanału dolotowego oraz modernizacja poprzez system kontroli zagęszczenia zredukuje ryzyko ‘rozcierania” paszy do minimum.

lely tigo xr nowa przyczepa samozbierajca Lely Tigo XR   nowa seria przyczep samozbierających

 

źródło: Lely