LEMKEN – nowe modele pługów półzawieszanych Diamant 11 i 12

 

Komponenty te nie są łączone na śrubę, lecz po prostu podczepiane na hak bez konieczności używania narzędzi, dzięki czemu dają się łatwo wymieniać. Istnieją również sfery z tworzyw sztucznych, które zapewniają idealną, ciągłą orkę nawet w ciężkich warunkach glebowych.

Model Diamant 11 posiada maksymalnie 9 korpusów, zaś Diamant 12 – dziesięć, co zależy od specyfikacji jego wyposażenia. Oba pługi dostarcza się również z systemem automatycznego zabezpieczenia Hydromatic. System ten zapewnia w każdych okolicznościach, nawet w trudnych warunkach, powrót korpusu do idealnego położenia roboczego. Ruch w górę o 38 cm i w bok o 20 cm to więcej niż przesuw konieczny do zapewnienia ciągłej pracy bez przerw. Duże siły wyzwalania wspomagają ten wydźwig; operator może je bez trudu regulować pod kątem zmiennych warunków glebowych bez wysiadania z ciągnika.

diamant 12 produkcji lemken sterowanie na uwrociach LEMKEN   nowe modele pługów półzawieszanych Diamant 11 i 12

Model Diamant 11 można wyposażyć w system zwiększania siły uciągu , podobną do urządzenia stosowanego w serii półzawieszanych kultywatorów Karat. Model Diamant 12 oferowany jest wraz z nową systemem wspomagania trakcji oraz – w wersji podstawowej – z układem sterowania na uwrociach. System wspomagania trakcji zapewnia przesuwanie punktu ciężkości z pługa i osi przedniej ciągnika na tylną oś ciągnika, dzięki czemu obniża się poślizg koła, natomiast mniejszy poślizg koła oznacza dla użytkownika bezpośrednio większą wydajność i mniejsze zużycie paliwa. Na uwrocie system wspomagania trakcji w modelu Diamant 12 automatycznie reguluje ciśnienie w obiegu hydraulicznym na potrzeby dopasowania kąta między pługiem a ciągnikiem w taki sposób, by ciągnik w dowolnym momencie był stabilny. Ciśnienie w siłowniku trakcyjnym można też obniżać do wartości zapewniającej stabilną jazdę po drodze.

nowa system wspomagania trakcji w modelu diamant 12 LEMKEN   nowe modele pługów półzawieszanych Diamant 11 i 12
nowy system wspomagania trakcji w modelu Diamant 12

Kolejna nowość w modelu Diamant 12 to elektryczno-hydrauliczna regulacja kąta. Oznacza to, że nachylenie pługa można regulować i zapamiętywać bezpośrednio na ciągniku. Mechanizm odwracający w sposób niemechaniczny utrzymuje pług w ustawionym z góry położeniu i korpus niezawodnie opiera się o grunt nawet wtedy, gdy maszynę wyposażono w wał. Dzięki temu w modelu Diamant 12 można prowadzić szczególnie wydajną orkę wraz z nowo montowanym urządzeniem Lemken FlexPack.

Nowe pługi półzawieszane Diamant będą dostępne od lata 2012 r.


źródło: www.lemken.com.pl