Firma MANDAM na bazie bardzo popularnych maszyn TAL-C i GAL-C opracował bronę talerzową ściśle przystosowaną do siewu. Standardowo jest ona wyposażona w dwusiłownikowy hydropack, który gwarantuje klientowi stabilne zawieszenie siewników na maszynie. W odróżnieniu od maszyn TAL-C i GAL-C, modele sygnowane symbolem „S” są maszynami bardziej zwartymi, dzieki czemu cały zestaw nie jest zbyt daleko na ciągnikiem. Agregaty siewne talerzowe MANDAM mogą byc zakupione w dwóch wersjach – z zabezpieczeniem gumowym – GAL-S oraz z zabezpieczeniem sprężynowym TAL-S. Oferta przygotowana na 2013 rok zawiera maszyny o szerokości roboczej 3m.

mandam tal s MANDAM prezentuje nowe agregaty uprawowe

W obu przypadkach klient otrzymuje maszynę wysokiej jakości, której wielka zaleta są bardzo mocne, bezobsługowe łożyskowania talerzy (średnica 560 mm). Standardowo maszyny są wyposażone w wał rurowy o średnicy 540 mm. Za dopłatą klient może otrzymać inny wał z naszej szerokiej gamy.

W zależności od zabezpieczenia maszyny można używać na różnych rodzajach gleb. Warto też brać pod uwagę ilość kamieni na polu. Jeśli jest ich dużo, wskazany jest wybór modelu TAL-S – z zabezpieczeniem sprężynowym. W przeciwnym razie można korzystac z GAL-S, tym bardziej jeśli ziemia jest twarda, GAL-S jest maszyna sztywniejszą dzięki czemu łatwiej zagłębia się nawet w twarde gleby. Korzyści jakie klienci będą mieli z tych maszyn, to przede wszystkim 2 w 1 – czyli brona talerzowa i agregat siewny. Dodatkowo, hydropack jest na 2 siłownikach, wiec siewnik wisi stabilniej, a jego konstrukcja daje mozliwość podciągniecia go blisko kabiny ciągnika do transportu co ułatwia podnoszenie i przejazd z maszyną.

Firma MANDAM już przyjmuje zamówienia na te modele maszyn, z terminem realizacji na marzec 2013.

źródło: MANDAM