MANDAM w nowych barwach

MANDAM w nowych barwach

Od połowy 2019 roku firma MANDAM zmieniła kolorystykę maszyn. Dotychczasowy kolor niebieski, z którym marka była kojarzona przez lata, został zastąpiony zestawem kolorystycznym szaro-pomarańczowo-czarnym. Firma również odświeżyła logo.

Firma MANDAM jest jednym z największych polskich producentów maszyn rolniczych. Rocznie produkuje ponad 3000 maszyn z czego więcej niż połowa sprzedawana jest poza granicami Polski. Siedziba firmy i główny zakład produkcyjny mieści się w Gliwicach. Na terenie o powierzchni 2 ha firma zatrudnia aktualnie 130 osób.

W stale poszerzającej się gamie produktów MANDAM znajdują się maszyny uprawowe do podorywki, do orki (pługi), maszyny do pielęgnacji terenów zielonych oraz narzędzie do mechanizacji robót w gospodarstwie rolnym.

Powstanie firmy MANDAM datuje się na 2 wrzesień 1991 roku, kiedy to nawiązano bezpośrednią współpracę z niemieckim producentem maszyn rolniczych, przy produkcji bron łąkowych. W pierwszym etapie działalności firmy asortyment ograniczał się do maszyn wykorzystywanych do pielęgnacji terenów zielonych – brony łąkowe, walce łąkowe, paśniki. Z biegiem czasu gama produktów ciągle się poszerza.

W pierwszym okresie działalności cała produkcja odbywała się obiektach dzierżawionych. Po ich wykupieniu, przystąpiono do ich modernizacji i rozszerzania asortymentu produkcji. Dzięki dotacjom unijnym zbudowano malarnię, wyposażono nową hale produkcyjną w maszyny CNC. W tym samym okresie skonstruowane zostały pierwsze brony talerzowe MANDAM, które z czasem stały się wiodącym produktem firmy.

W 2012 roku firma oddała do użytku nową halę produkcyjną wraz z biurowcem gdzie zdecydowanie poprawiono warunki pracy. Chcąc stale się rozwijać, firma tworzy maszyny oparte na własnej idei czego przykładem może być chroniona patentem brona HYBRO. W maszynach produkcji Mandam można znaleźć wiele innowacyjnych rozwiązań, z których część została zastrzeżona jako wzory użytkowe.

 

Źródło: Mandam