czescidociagnikowmasseyferguson-poltechparts

Massey Ferguson – jeden z czołowych producentów maszyn rolniczych

Maszyny Massey Ferguson rozpoznawalne są niemal na całym świecie. Są cenione przez rolników, którzy ich używają i polecają innym. W Polsce Massey Ferguson jest szczególnie kojarzony z komfortem użytkowania, wysoką jakością oraz precyzją wykonania każdego komponentu. Dlaczego marka ta cieszy się niezmienną popularnością wśród polskich rolników od lat? Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Lata doświadczenia w produkcji maszyn – historia Massey Ferguson

Historia Massey Ferguson sięga lat 50-tych ubiegłego wieku. W roku 1953 doszło do połączenia dwóch przedsiębiorstwamerykańskiego Fergusona założonego przez Harry’ego Fergusona oraz kanadyjskiej marki Massey-Harris, która założona została w 1891 roku. Jeszcze przed połączeniem, obie te marki cieszyły się powodzeniem – Ferguson na przykład, w latach 1946-1948 sprzedał ponad pół miliona ciągników TE 20.

Pierwszym ciągnikiem, który wyprodukowany został pod nazwą Massey Ferguson był MF 35. To właśnie ten model jako pierwszy posiadał charakterystyczną czerwoną barwę. Jego produkcja odbywała się w latach 1956-1960.

Rozwój Massey Ferguson

W 1959 roku Massey Ferguson połączył ze sobą brytyjską firmę Perkins, która była największym producentem silników wysokoprężnych na świecie. W tym samym roku firma kupiła również włoskiego producenta ciągników rolniczych – firmę Landini.

Kolejnym dużym krokiem w produkcji maszyn rolniczych był ciągnik MF 45 (posiadał moc 45 KM), który dzięki silnikowi wysokoprężnemu z chłodzeniem wodnym osiągał moc maksymalną przy obrotach 2250 obr./min.

Ursus kupuje licencję na produkcję ciągników Massey Ferguson

Zakłady Mechaniczne Ursus – polski producent ciągników rolniczych – w roku 1974 dokonuje zakupu licencji na produkcję ciągników Massey Ferguson z serii 200 i 500 oraz silników wysokoprężnych Perkins. Było to spowodowane chęcią szybkiej innowacji polskiego rolnictwa za rządów Edwarda Gierka. Dzięki zakupionej licencji, polskie rolnictwo uzyskało dostęp do nowych technologii, bez których trudno sobie wyobrazić jakikolwiek rozwój. Dodatkowo, wprowadzenie innowacji wymusiło wyszkolenie nowych kadr inżynierskich.

Produkcja Massey Ferguson w Polsce

Pierwszym ciągnikiem Massey Ferguson wyprodukowanym w Zakładach Mechanicznych Ursus był MF 235, który opuścił taśmę produkcyjną w 1978 roku. Uznaje się, że był to kamień milowy dla polskiego rolnictwa, mimo faktu, że seryjna produkcja tego modelu ruszyła dopiero 10 lat później.

Początkowo polscy rolnicy podchodzili do kupna ciągników Massey Ferguson z niepewnością. Po kilku latach przekonali się jednak, że jest to ciągnik godny zaufania. Jego solidna konstrukcja oraz niezawodność przysporzyła marce Massey Ferguson niezwykle wielu miłośników. Dużą zaletą jest również duża dostępność oryginalnych części zamiennych, dzięki którym nasze maszyny mogą działać przez długie lata – https://poltechparts.pl/oryginalne-czesci-massey-ferguson.

Massey Ferguson i AGCO

W roku 1994 światowej miary przedsiębiorstwo AGCO staje się właścicielem marki Massey Ferguson. AGCO w późniejszych latach nabywa również takie marki jak Fendt i Valtra. Korporacja AGCO jest światowym producentem maszyn rolniczych wysokiej jakości. Ze względu na kupno Massey Ferguson przez AGCO, na oryginalnych częściach maszyn rolniczych tej marki znajduje się logo tejże korporacji.

Massey Ferguson w Polsce

W roku 1999 firma Korbanek staje się generalnym importerem maszyn Massey Ferguson na terenie całej Polski. Sytuacja Massey Ferguson zmienia się w 2017 roku, kiedy to otwiera się polski oddział firmy. Zakończona zostaje wówczas współpraca z firmą Korbanek. Od roku 2018 funkcjonuje w Polsce cała sieć dealerów Massey Ferguson, dzięki której w łatwy sposób możemy nabyć maszyny rolnicze tej marki.

Poltech – autoryzowany dealer Massey Ferguson w Polsce

Jednym z autoryzowanych dealerów Massey Ferguson w Polsce jest firma Poltech. Sprzedaje ona zarówno oryginalne części Massey Ferguson, jak i kompletne maszyny tej marki. W swoim sklepie internetowym firma Poltech Parts oferuje szeroki wachlarz produktów, który powinien zadowolić każdego rolnika.

czescidociagnikowmasseyfergusonpoltechparts Massey Ferguson   jeden z czołowych producentów maszyn rolniczych

Nie wychodząc z domu, każdy zainteresowany może dokonać zakupu takich produktów Massey Ferguson jak na przykład: oryginalne części do ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych, ładowarek teleskopowych i wiele innych. Firma Poltech działa na rynku od wielu lat, dzięki czemu dobrze zna wymagania i oczekiwania polskich rolników. Poza sprzedażą produktów rolniczych, Poltech zajmuje się całościową obsługą klienta – od sprzedaży, poprzez dostawę, aż do obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej.

źródło: Poltech