Maszyny ASA-LIFT w barwach Grupy GRIMME

Maszyny ASA-LIFT w barwach Grupy GRIMME

Firma GRIMME przejęła w 2013 roku większość udziałów w założonej w 1936 roku duńskiej spółce ASA-LIFT specjalizującej się w produkcji maszyn do warzyw. Podczas 5 lat współpracy, zacieśniła się ona zarówno w zakresie technicznym, jak i w zakresie sprzedaży.

Obecnie maszyny duńskiego producenta są wyposażone w wysokiej jakości komponenty pochodzące od spółek córek GRIMME: INTERNORM (tworzywa sztuczne) i RICON (odsiewacze i przenośniki). Doświadczeni dystrybutorzy firmy ASA-LIFT angażują się wspólnie ze spółkami handlowo-serwisowymi GRIMME oraz wybranymi GRIMME Premium Partnerami w sprzedaż produktów ASA-LIFT. W kwietniu 2018 roku zwiększono możliwości produkcyjne oddając do użytku halę wielkości 2200 m² i instalując laserowe urządzenia do obróbki blachy i rur. Od przejęcia firmy liczba pracowników wzrosła o ponad 30 %, aktualnie zatrudnionych jest 130 osób.

Kolejnym ważnym krokiem jest przystosowanie wizerunku zewnętrznego, by podkreślić przynależność firmy ASA-LIFT do grupy GRIMME. Duńska firma cieszy się wśród producentów warzyw na całym świecie bardzo dobrą reputacją, dlatego marka pozostanie, a logo firmy zostanie dopasowane do wizualnej identyfikacji grupy GRIMME. W roku produkcyjnym 2019 kolor maszyn ASA-LIFT zostanie zmieniony z niebieskiego na czerwony kolor GRIMME.

Do grupy GRIMME należą trzy silne marki SPUDNIK, ASA-LIFT i GRIMME, oferujące użytkownikom na całym świecie innowacyjne maszyny rolnicze do ziemniaków, buraków i warzyw. Grupa GRIMME pozycjonuje się jako producent techniki ziemniaczanej, buraczanej i warzywniczej w produkcji seryjnej. SPUDNIK jest producentem maszyn do ziemniaków i buraków spełniających wymagania klientów na rynku północnoamerykańskim. Duński producent jest specjalistą w produkcji maszyn do zbioru warzyw ukierunkowanej na indywidualne rozwiązania przystosowane do życzeń klientów.

Na targach GRIMME Technica w Damme, od 4 do 7 grudnia 2018, duńskie maszyny zostaną zaprezentowane po raz pierwszy w nowym kolorze i z nowym logo.

Nasz zespół jest ważną częścią grupy GRIMME. Będziemy konsekwentnie podążać drogą obraną w 2013 roku – mówi Erik Havaleska, dyrektor naczelny firmy ASA-LIFT.

Dzięki ASA-LIFT udało nam się zintegrować w grupie GRIMME markę premium w sektorze maszyn do zbioru warzyw. Będziemy intensywnie rozwijać ten szczególny segment, aby oferować naszym klientom innowacyjne rozwiązania, które optymalnie zaspokoją ich rosnące indywidualne wymagania – podkreśla Franz Grimme.

 

źródło: Grimme