Wyższa wydajność dla rolników

Niezależne testy przeprowadzone w 2012 roku w Belgii i Niemczech potwierdziły ogólną przewagę opon rolniczych Firestone Maxi Traction IF w klasie przyczepności oraz tempa pracy. Testy przyczepności prównujące oponę Maxi Traction z trzema głównymi konkurentami, włącznie z najlepiej sprzedającymi się markami opon w Europie, pokazują, że opona Firestone ma najniższy poślizg – co skutkuje większą przyczepnością. Próby polowe potwierdziły wyższą wydajność pracy opon Maxi Traction, wykazując, że wskaźnik wydajności opracowanej powierzchni jest wyższy niż u trzech pozostałych konkurentów.

firestone opona Maxi Traction IF Firestone   opona dla mocniejszych ciągników

Firestone zamierza oferować rolnikom wymierną poprawę wydajności, a niezależne testy udowodniły, że opony Maxi Traction IF zapewniają dokładnie takie parametry – powiedział Harald Van Ooteghem, Starszy Manager ds. Planowania Marketingowego w Bridgestone Europe.

Ten sam program testów pokazał, że opona Maxi Traction ma ponadprzeciętną powierzchnię styku z gruntem, zapewniając mniejsze ugniatanie gleby oraz poprawę przyczepności.

Co ważne dla rolników, niezależne testy potwierdziły, że przy doskonałej przyczepności i szybszym tempie pracy opona Maxi Traction nie przyczynia się do zwiększenia zużycia paliwa, które jest zbliżone do średnich wyników wśród testowanych opon, zarówno na polu jak i na drodze. Dzięki zwiększeniu tempa i skróceniu czasu pracy, które zapewnia opona Maxi Traction, dodatkową korzyścią dla rolników jest obniżenie ilości całkowitego zużycia paliwa,.

 

Wyższa nośność lub niższe ciśnienie

Nowa opona Firestone Maxi Traction IF posiada konstrukcję karkasu, która pozwala na większy stopień ugięcią, umożliwiając stosowanie niższego ciśnienia roboczego przy takim samym obciążeniu i prędkości. Pozwala to połączyć wysoką prędkość na drodze z mniejszym stopniem ugniatania gleby, zwiększając tym plony – wyjaśnia Harald Van Ooteghem.

Poza przenoszeniem tych samych obciążeń przy niższym ciśnieniu , technologia Firestone IF umożliwia przenoszenie o 20% większego obciążenia pozostawiając ciśnienie i prędkość, jak dla opony standardowej . Pozwala to, przykładowo użyć cięższych urządzeń przy pracach polowych lub zredukować ilość cykli transportowych zwiększając wydajność produkcji.

Dodatkową, ważną korzyścią związaną ze stosowaniem opon Maxi Traction w technologi IF jest to, że nie wymagają one zakupu nowych obręczy. Opony Maxi Traction IF mogą być montowane na takich samych obręczach co standardowe opony w tym samym rozmiarze. Możliwe jest również zamontowanie opon radialnych Maxi Traction IF na szerszych obręczach jeśli to konieczne.

firestone maxi 1 Maxi Traction IF Firestone   opona dla mocniejszych ciągnikówfirestone maxi 2 Maxi Traction IF Firestone   opona dla mocniejszych ciągników

Opracowane i testowane w Europie

Nowe opony Maxi Traction IF zaprojektowane dla ciągników o mocy 180 KM + zostały opracowane w Europejskim centrum badawczo-rozwojowym Firestone we Włoszech i są produkowane w fabryce opon rolniczych w Puente San Miguel, w Hiszpanii.

Opona Firestone Maxi Traction IF jest dostępna na rynku części zamiennych oraz jako fabryczne wyposażenie w kilku rozmiarach na nowych ciągnikach. Na wystawie SIMA 2013 zaprezentowano po raz pierwszy oponę Maxi Traction IF w rozmiarze 800/70R38, uzupełniając stale rozwijającą się rodzinę opon Firestone w technologii Maxi Traction IF dla wszystkich rozmiarów ciągników.

źródło: Bridgestone