Mały Viking pomoże w gospodarstwie

 

Z szacunkiem dla pracowników

Gospodarstwa specjalistyczne (sadownicze, warzywnicze) mimo wysokiego stopnia mechanizacji wciąż należą do grupy tych, w których część prac pielęgnacyjnych musi zostać przeprowadzona ręcznie. Stąd też nie bez znaczenia jest możliwość dojazdu pracowników fizycznych w często odległe i trudne tereny. Zaletą wielozadaniowego pojazdu Viking jest możliwość komfortowego przejazdu nawet 3 osób jednocześnie. Innowacyjny rozkład 3 indywidualnych siedzeń daje podróżującym poczucie bezpieczeństwa nawet w przypadku pokonywania znacznych nierówności. Możliwość stopniowej regulacji fotela kierowcy, odchylenie środkowego siedziska oraz zupełnie płaska podłoga sprawiają, że podróż Vikingiem może odbywać się bez zmęczenia nawet w przypadku rosłych osób.

yamaha viking 3 Mały Viking pomoże w gospodarstwie

Sporo dla osprzętu i towarów

Imponujące możliwości transportowe dotyczą także tylnej skrzyni ładunkowej. Jej wymiary dałoby się opisać niemal jednym słowem – Europaleta, za pomocą, której transportuje się obecnie większość płodów rolnych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa stalowa skrzynia wyposażona jest również w haczyki mocujące dla zabezpieczenia ładunku. W przypadku transportowania warzyw „luzem” ciekawy może okazać się również sposób ich wyładunku. Łatwe przechylanie skrzyni zapewniające sprawny rozładunek możliwe jest po odblokowaniu ergonomicznie umieszczonej dźwigni. Wszechstronność zastosowania i wykorzystania pojazdu zwiększa także wyposażenie Yamahy Viking w uchwyt do agregowania pojazdu z przyczepką klasy 2 oraz pozostałymi maszynami towarzyszącymi przeznaczonymi do tego typu pojazdów. W zależności od załadunku skrzyni oraz liczby pasażerów na tylnym haku Viking może holować ciężar o masie 680 kg.

yamaha viking 1 Mały Viking pomoże w gospodarstwie

Sprawny w terenie

Nie bez znaczenia w przypadku rolniczego wykorzystania najnowszego Vikinga może okazać się jego spory prześwit. Na wysokości 300 mm nad podłożem znajduje się gładka, stalowa płyta, która zabezpiecza podwozie ograniczając jednocześnie niszczenie roślin pod pojazdem, co jest szczególnie ważne przy poruszaniu się po polach i użytkach zielonych. Nieoceniona jest także łatwość prowadzenia pojazdu, którą uzyskano przede wszystkim dzięki zintegrowanej konstrukcji zawieszenia i odpowiednio dobranej charakterystyce tłumienia drgań. Całość napędzana jest sprawdzonym w pojazdach Yamahy silnikiem o pojemności 686 cm3, który zapewnia spory zapas mocy oraz momentu obrotowego.

yamaha viking 2 Mały Viking pomoże w gospodarstwie

Dzięki zastosowaniu płynnie działającej i łatwej w użyciu przekładni bezstopniowej Viking doskonale sprawdza się np. w pracy z zaczepianym opryskiwaczem polowym czy kosiarką. Stała prędkość obrotowa noża kosiarki, a zarazem możliwość precyzyjnej regulacji prędkości pojazdu sprawia, że wykaszanie zarośli, ze zmienną ilością masy jest naprawdę proste.

Źródło: Yamaha