Wysoka precyzja oraz dokładność już w wyposażeniu seryjnym.

Regulowane wały bębnowe zawierają w sobie wszystkie zalety kół bębnowych na rynku. Jest to zamknięty profil bębnowy, dozowanie odbywa się przez zdefiniowany profil objętościowy. W przeciwieństwie do kołeczkowych wałów wysiewnych nieistotny jest współczynnik tarcia w celu dozowania materiału siewnego. Do tego wystarczy liczba obrotów. Dzięki regulowanemu wałowi bębnowemu wysiew obszarów zielonych oraz powierzchni kwiatowych, również w uprawach BIO, odbywa się z wysoką dokładnością w orientacji podłużnej lub poprzecznej. Również na powierzchniach ukośnych wykazują bębny siewne ogromną dokładność.

Zawarte w metalu suwaki lub w obudowie zapewniają wiele zalet. Nie wytwarza się elektrostatyczne napięcie materiału siewnego, co pojawia się podczas wysiewu drobnego lub otoczkowego materiału. Również po latach użytkowania obudowy są odporne na pęknięcia i stabilne, nawet jeśli maszyna składowana jest pod gołym niebem i wystawiona jest na działanie promieniowania UV. Również w przypadku zanieczyszczonego czy dużego materiału siewnego nie występuje niebezpieczeństwo uszkodzenia obudowy czy talerzy. Bezpieczne i stabilne noski zatrzaskowe umożliwiają szybkie przestawienie suwaków.

Najlepsze odkładanie dzięki nowo opracowanemu systemowi redlic.

Całkowicie nowo opracowana podwójna redlica talerzowa jest wyposażona seryjnie w nierdzewne talerze wysiewne. Zaostrzone podwójne redlice talerzowe wytwarzają optymalnie wykształconą rynienkę siewną z wysoką zawartością ziemi lekkiej w płaszczyźnie kiełkowania. Z naciskiem do 40 kg możliwy jest dokładny wysiew nawet na najtwardszych podłożach. Dzięki przesunięciu obu talerzy do siebie zapewnione zostało świetne samooczyszczenie oraz efekt zgarniania. Przy pomocy nierdzewnych podwójnych redlic talerzowych oraz wytrzymałemu ich zawieszeniu redukowane są nakłady konserwacyjne do minimum. Również w mokrych warunkach pracy maszyna nie koroduje oraz nie blokuje talerzy wysiewających.

vogelnoot redlice podwjne 2 Mechaniczny siewnik ProfiDrill D300 nowość firmy Vogel&Noot.

Centralna regulacja nacisku redlic umiejscowiona jest w ProfiDrill po zewnętrznej, lewej stronie siewnika. Jest to niesamowicie komfortowe oraz zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Modularnie i przejrzyście zbudowana szyna redlic zapewnia wytrzymałe ułożenie redlic oraz umożliwia szybką zmianę specyficznych odstępów rzędów dla upraw specjalnych. Naturalnie późniejszy powrót do poprzednich pozycji jest bezproblemowy. Wały dociskające mogą być bez narzędzi regulowane co do głębokości oraz szybko demontowane. Nowe mocowania wałów dociskowych zostały tak skonstruowane, aby również w przypadku kleistych gleb zapewnić dostatecznie dużo miejsca między wałem, a jego mocowaniem.

Stabilna konstrukcja ramy.

Wspornik w kształcie litery V zapewniają wysoką stabilność oraz trwałość, również w najtrudniejszych warunkach. Również przy wysokich prędkościach jazdy maszyna pozostaje spokojna i stabilna. Krzyżulce umożliwiają przejrzyste i osłonięte przełożenie kabli, przewodów oraz węży hydraulicznych. Dla wszystkich przewodów i kabli została dostosowana odpowiednia pozycja parkingowa, aby zapewnić już w momencie montażu bezpieczeństwo i przejrzystość.

Wytrzymała konstrukcja ramy oraz modularnie zbudowana szyna redlic umożliwiają pracę z szerszymi kołami zachowując określoną przepisami szerokość transportową.

Szerokie opony zapewniają stabilność jazdy również podczas pracy z wysoko objętościowymi nakładkami na zbiornik, pielęgnację podłoża i stabilność jazdy. Dodatkowym plusem jest bezpieczny i niezawodny napęd wału siewnego również przy ciężkich warunkach glebowych.

Wyposażenie z pomysłem.

Chwastownik ciągnięty w przypadku nowego ProfiDrill jest wielofunkcyjny oraz prosto dopasowuje się do różnorodnych warunków pracy. Kąt nachylenia zębów można ustawić w różną pozycję paroma ruchami dłoni. Nowością jest możliwość ustawienia funkcji pływającej do wysiewu delikatnego względnie roślin wymagających światła do kiełkowania, traw, koniczyn itp. Dodatkowo cały chwastownik można bardzo łatwo złożyć do góry. Szczególną zaletą podczas jazdy ulicznej oraz po specjalnych uprawach wymagany jest strukturalistyczny profil (profil pracy rolek dociskowych). Zębate znaczniki śladu powodują dobrze widoczne oznaczenie, również w przypadku podwyższonej zawartości pozostałości po plonach. Dlatego też nie ma problemu podczas pracy z mulczem. Schodki usytuowane są komfortowo na całej szerokości maszyny. Gwarantuje to bezpieczną pracę oraz obsługę urządzenia.

Przemyślana geometria zbiornika podstawą wysiewu.

Geometria zbiornika ProfiDrill zapewnia niezawodny zagon nasion również podczas ciężkich warunków i ekstremalnych nachyleniach stoku. Cztery seryjnie montowane blachy dzielące zapewniają równomierne rozłożenie materiału siewnego również na stokach pochyłych. Zintegrowany mechanizm podnoszenia umożliwia przeładowanie bez uszkodzeń lub podniesienie maszyny. Podczas konstrukcji dołożono wszelkich starań, aby opracować system łatwego czyszczenia skrzyni siewnej. Dlatego też wszystkie blachy dzielące są tak położone, aby nie pozostawały resztki materiału siewnego. Dzięki specjalnej formie skrzyni siewnej w górnej części można pracować z nasadką workową, jak i modulowaną nakładką na zbiornik. Zapewnia to komfortowy załadunek maszyny. Nowo opracowane wanny wysiewu posiadają pokrywy wypróżniające, zapewniające prostą próbę wysiewu. Nie dochodzi do wysypania materiału siewnego.

vogelnoot profidrilld300 Mechaniczny siewnik ProfiDrill D300 nowość firmy Vogel&Noot.

źródło: Vogel&Noot Polska