MERLO – nowe rozwiązania technologiczne w gamie ładowarek rolniczych

Firma Merlo wprowadziła do swoich ładowarek kilka nowości opartych o nowe technologie, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo pracy. Nowa gama ładowarek rolniczych Stage V otrzymała nowy pojemnościowy joystick, opracowany specjalnie w odpowiedzi na potrzeby branży rolniczej. To rozwiązanie zwiększa ergonomię sterowania, zmniejsza wysiłek operatora i zwiększa jego dzienną produktywność.

W joysticku wbudowane są sterowniki funkcji operacyjnych maszyny wraz ze sterownikami odpowiadającymi za obsługę przekładni. Dwa zintegrowane czujniki automatycznie wykrywają obecność dłoni operatora, sprawiając, że korzystanie z joysticka jest komfortowe, proste i intuicyjne. W części przedniej znajdują się proporcjonalne sterowniki ramienia (wysuwanie/wsuwanie, funkcje pomocnicze, luz). W części tylnej znajduje się natomiast sterownik kierunku jazdy, pozwalający operatorowi w pełni bezpiecznie wykonywać szybkie manewry. Sterownik zmiany kierunku jazdy „rewers” powtórzony jest również po lewej stronie kolumny kierownicy. Ruch joysticka na planie krzyża (pionowy i poziomy) pozwala na uruchomienie funkcji ruchowych ramienia (podnoszenie/opuszczanie, rotacja karetki).

 

MERLOMOBILITY – Certyfikowana technologia

Gama podnośników teleskopowych Merlo oferuje teraz możliwość korzystania z wyjątkowej technologii, aby zapewnić jeszcze bardziej inteligentne i połączone systemy teleskopowe. Klient, za pomocą SYSTEMU ŁĄCZNOŚCI MerloMobility, może w zintegrowany sposób wykorzystywać informacje dotyczące maszyn dostępne w ramach portalu. Merlo Mobility to elastyczne narzędzie pozwalające zoptymalizować operacyjne monitorowanie maszyn w różnych obszarach działalności.

Właściwości systemu:


– Telemetria i monitorowanie informacji dotyczących korzystania z maszyny na odległość
– Technologia zintegrowana z systemami informacji i zarządzania
-Integracja maszyn wyposażonych w systemy zarządzania flotą klienta
– Możliwość połączenia z istniejącymi systemami IT

Zalety:

– Wyświetla w czasie rzeczywistym stan i pozycję maszyn
– Odbiera szczegółowy raport dotyczący wykonanych działań: przebyte odległości, czas stosowania, itd.
– Organizuje konserwację maszyny
– Wysyła powiadomienia w razie nieuprawnionego użycia maszyn:
przekroczenie danego obszaru roboczego lub przedziału czasowego

Nowy system bezpieczeństwa CDC

Wykorzystując nowy obwód elektryczny Can-Bus oraz wszystkie czujniki obecne w cylindrach hydraulicznych maszyny, Merlo wprowadziło nowy system bezpieczeństwa CDC, prezentowany już w gamach ładowarek Panoramic zaopatrzonych w stabilizatory ze sterowaniem hydraulicznym. 

Nowy interfejs oferuje jako opcję kolorowy wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala (STD o wysokiej wydajności i Multifarmer).

 

ZARZĄDZANIE PRĘDKOŚCIĄ RUCHÓW 

 

W przypadku blokady ruchów, komunikat pop-up pokazuje klientowi ruchy, które jeszcze mogą zostać wykonane w celu uproszczenia obsługi maszyny.

 

Dzięki nowemu cyfrowemu wyświetlaczowi, za pomocą prostych komend można ustawić maksymalne prędkości ruchów dla głównych komend hydraulicznych:

  • Prędkość wysuwania i wsuwania
  • Prędkość podnoszenia i opuszczania
  • Prędkość pomocniczego ruchu hydraulicznego (np. opuszczanie wciągarki)

 

ZARZĄDZANIE OBSZAREM PRACY

 

Można ustawić obszar pracy, zarządzając ograniczeniami, w obrębie których ramię będzie mogło pracować:

  • Ograniczenie wysuwania
  • Ograniczenie podnoszenia

Korzyści dla operatora:

  • Szybsze użytkowanie i obsługa maszyny
  • Większy komfort operacyjny dla powtarzających się prac
  • Zwiększone bezpieczeństwo podczas prac w środowiskach niebezpiecznych

 

źródło: MERLO