Michelin Exelagri – serwis dedykowany rolnikom

 

Pracownicy serwisów Michelin Exelagri podpowiadają, jak dobrać opony i ciśnienie. Prawidłowo montują i demontują opony oraz je naprawiają. Podczas wzmożonych prac polowych wyjeżdżają do awarii, dzięki czemu maszyny nie mają długich i kosztownych postojów spowodowanych uszkodzonym ogumieniem.

W serwisie Michelin Exelagri rolnik może też liczyć na podpowiedź, kiedy należy wymienić opony i przede wszystkim na pomoc w wyborze opon – co jest szczególnie cenne zwłaszcza, że na rynku pojawia się wiele nowych maszyn o dużej mocy silnika. Wymagają one zastosowania opon o niskim ciśnieniu, dzięki czemu ciągnik poprzez oponę ma większą powierzchnię kontaktu z glebą. Takie opony pozwalają obniżyć znacznie zużycie paliwa i zwiększyć efektywność maszyny. Dzięki fachowemu doradztwu rolnicy przekonują się, jak wiele czasu i pieniędzy mogą zaoszczędzić tylko dzięki właściwemu wyborowi opon i obniżeniu ciśnienia.

MICHELIN EXELAGRI to:

NAPRAWY AWARYJNE – usługa jest gwarantowana zwłaszcza w okresach intensywnych prac rolnych, takich jak żniwa, zbiory płodów rolnych czy przy produkcji kiszonki.

MONTAŻ OPON – usługa może być świadczona w dowolnymi miejscu, na terenie gospodarstwa lub w polu, na wszelkiego rodzaju maszynach: traktorach, kombajnach, opryskiwaczach samojezdnych i przyczepach.

ZALECENIA DOTYCZĄCE OPON – eksperci Michelin dostarczają rolnikom porad i zaleceń w zakresie doboru właściwych opon do maszyn i pod kątem konkretnych potrzeb oraz oczekiwań użytkowników.

GEOMETRIA POJAZDÓW – pomiaru zbieżności kół i osi dokonuje się w celu maksymalnego wykorzystania potencjału żywotności opon i obniżenia przez to zużycia paliwa. Ogólnie rzecz biorąc, usługa umożliwia obniżenie budżetów operacyjnych rolników.

NAPEŁNIANIE WODĄ – napełnianie opon wodą stosuje się w celu zwiększenia wydajności sprzętu rolniczego. Sprzedawcy opon posiadający certyfikat Michelin Exelagri są w stanie dokładnie obliczyć ilość wysokiej jakości płynu przeciwko zamarzaniu dodawanego do wody, którą pompowane są opony.

źródło: Michelin Polska