opony rolnicze MICHELIN RoadBib

MICHELIN RoadBib – wysoka trakcja i trwałość

MICHELIN RoadBib – wysoka trakcja i trwałość

MICHELIN RoadBib to nowa pozycja w gamie opon rolniczych Michelin. Opona powstała we współpracy z rolnikami i definiuje zupełnie nowy segment rynku. Jest to pierwsze rozwiązanie dla ciągników o mocy powyżej 200 KM zaprojektowane pod kątem intensywnego użytkowania drogowego i oferujące wysoką trakcję oraz trwałość.

Ciągniki o dużej mocy wykorzystywane w gospodarstwach rolnych i na placach budowy przez ponad 50 proc. czasu są używane na drodze, gdzie pokonują 80 proc. całego przebytego dystansu, często ciągnąc ciężkie przyczepy. Konstruktorzy działów badawczo-rozwojowych Michelin stanęli przed wyzwaniem opracowania rozwiązania, które będzie w stanie zapewnić trakcję i trwałość na twardych i agresywnych drogach nieutwardzonych, ale równie dobrze sprawdzi się na miękkiej glebie pól uprawnych, zapewniając przy tym wysoką trwałość.

MICHELIN RoadBib posiada nową rewolucyjną rzeźbę bieżnika. To pierwsza rolnicza opona Michelin o innym niż dotychczas układzie klocków. W bieżniku znajdziemy 52 klocki, które w połączeniu z centralnym żebrem zapewniają o 40 proc. więcej gumy na podłożu (o 60 proc. więcej niż tradycyjne opony rolnicze*) i większy komfort pracy operatora. Ponadto o 25 proc.* podniesiono trwałość opony. Tam gdzie tradycyjna opona rolnicza gwarantuje 4000 godzin pracy, MICHELIN RoadBib obiecuje 5000 godzin.

Pomimo intensywnego użytkowania na drogach, do jakiego nowa opona została zaprojektowana, MICHELIN RoadBib oferuje znacznie dłuższą żywotność od tradycyjnych opon rolniczych. Oprócz trwałości rolnicy dostają w pakiecie niższy koszt w pracach drogowych i dobrą trakcję w pracach polowych.

MICHELIN ROADBIB w rozmiarze 600/70 R 30 na przód i 710/70 R 42 na tył trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 roku.

* Na podstawie wewnętrznych testów Michelin przeprowadzonych w Ladoux w latach 2016-2017 w porównaniu z MICHELIN MACHXBIB.

źródło: Michelin